Blesk.cz

29. březen 2020

 • Z podstavce shlíží bronzový Jiří Wolker (†23) na zeleň mezi betonem. Sochy se »dočkal« 63 let po smrti
  Byl zářivou hvězdou na poli československé poezie. V plném rozpuku sil mu však zabránila tehdy velice těžko vyléčitelná tuberkulóza, na kterou mladičký Jiří Wolker (†23). Jeho život a dílo, které vznikalo během vysokoškolských studií v Praze, do dnešních dnů připomíná bronzová socha v jednom z nejpozoruhodnějších pražských parků – Přátelství.
 • Koronavirus ONLINE: 11 mrtvých a 2663 nakažených v Česku. A žena premiéra se vyléčila
  Česko hlásí už 11 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k neděnímu ránu 2663 lidí. V sobotu zemřeli další dva lidé, oba v Praze. Pro nemocné seniory z domovů důchodců stát vyhradí 329 lůžek v nemocnicích Na Bulovce, Na Františku, v Lázních Toušeň a Těchoníně. Dobrá zpráva přišla z Kanady, manželka premiéra Justina Trudeaua Sophie Grégoireová se již vyléčila z nemoci COVID-19. Plán poslat do karantény celý New York pak prezident USA Donald Trump zatím zavrhl. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.
 • Koronavirus v Epicentru: Opoziční kritika vlády, nové ochranné masky i úpadek hotelů
  Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová v pondělí seslala kritiku na počínání vlády v době koronavirové pandemie, stejně jako ve čtvrtek předseda ODS Petr Fiala. Hoteliéři a restauratéři si zoufají kvůli svým uzavřeným provozovnám a vědci z ČVUT pomohli na svět novým ochranným maskám a respirátorům, ale i plicnímu ventilátoru. I to nabídl týden v Epicentru Blesk Zpráv.  
 • „Země je oáza uprostřed nicoty,“ říká fotograf hvězd. A ukázal snímek Sauronova oka
  Petru Horálkovi je 33 let a už má vlastní asteroid. Například ani hvězdný Karel Gott ve vesmíru ještě není. Vystudoval astronomii, ale práce se vzdal, aby mohl hvězdy fotografovat. „Země je jedinečná oáza uprostřed nicoty,„ řekl Blesk zprávám. Podle něj je naše civilizace křehká, měli bychom se uskromnit a být vděční přírodě, že nás nechá existovat. 
 • Pračky explodovaly a vyhořely kvůli nim celé domy. Lidé dělají základní chyby
  Pračky a sušičky. To jsou spotřebiče, bez kterých se v dnešní době neobejdeme. Všichni máme alespoň jeden z nich doma. Jenže se tím všichni zároveň vystavujeme určitému riziku. Pračky totiž patří mezi domácí spotřebiče, které nejčastěji způsobují požáry. Někdy výrobce dodá vadný kus a někdy problém zapříčiní sami lidé tím, jak pračky obsluhují. Proto se vyplatí znát základní bezpečnostní opatření. Patří mezi ně i staré dobré vytahování ze zásuvky.
 • Oblíbený muzikant s koronavirem zveřejnil fotku z nemocnice: Za dva dny nemoci podlehl!
  Danny Sharma (†38) ze západního Londýna vystupující jako DJ Dan se nakazil koronavirem. O svém stavu informoval na svém profilu na sociální síti Facebook, ještě v úterý zveřejnil fotku se zvednutým palcem, ve čtvrtek však svůj boj s virem prohrál.
 • Madonno, jak to vypadáš?! Její »cestující« obočí odhalilo utajované plastiky
  Věhlasná bavička Madonna už má 61 křížků, ale pořád se snaží, aby v duchu svého hitu vypadala stále Like a Virgin – Jako panna. Jsou za jejím mladistvým vzezřením dobré geny, zázračná kosmetika, nebo prostě plastické operace?
 • Dojatí rodiče Ríši, který dostal nejdražší lék, děkují dárcům: Pomoc dál potřebuje Maxík i Oliverek!
  Malému bojovníkovi Ríšovi, který trpí spinální svalovou atrofiií (SMA), fandilo celé Slovensko. Jde o velmi závažné onemocnění, které se donedávna nedalo léčit, ovšem věda neustále pokračuje dopředu, a tak už i na toto onemocnění existuje lék Zolgensma. Stojí však přes 2 miliony dolarů. Chlapečkovi nakonec pomáhalo celé Slovensko a díky tomu svůj lék nakonec i dostal! Jeho rodiče na sociální síti facebook děkovali všem, kteří mu k tomu pomohli.
 • Nikol Švantnerová využila karanténu ke stěhování: První FOTO z nového domku!
  Po několika letech bydlení v Praze se modelka Nikol Švantnerová (27) s přítelem Patrikem Dresslerem (29) rozhodli, že je čas na změnu a našli si domek na venkově. 
 • Zasáhl až koronavirus: Klusová přiznala nespokojenost v manželství!
  Tamara Klusová (32), manželka písničkáře Tomáše Kluse (33), dokáže pokaždé tak trochu překvapit svým vnímáním světa. Na rozdíl od všech, co mají těžkou hlavu z šíření nebezpečného viru COVID-19 po celém světě, ona v této chorobě vidí požehnání. Od té doby, co je státem vyhlášena karanténa, ona prý zažívá opravdové štěstí!
 • Koronavirus v Pákistánu nahrál pašeračce Tereze! Dostane se z vězení na kauci?
  Pákistán se podle zdrojů Blesku v zemi chystá hromadně propustit řadu vězňů na kauci, aby zabránil šíření koronaviru v přeplněných zařízeních. Opatření by se patrně mělo dotknout i Češky Terezy Hlůškové!
 • Nejhorší karanténa světa: Miniaturní byty nedovolí obyvatelům udělat ani krok!
  Jakkoli je pro lidi žijící v Evropě život v období pandemie, kdy je ve většině států vyhlášena karanténa a lidé se mají vyhýbat sociálnímu kontaktu, těžký, představte si situaci, v níž musíte přečkat karanténu na pouhých čtyřech metrech čtverečních.
 • Šmejdy pandemie nezastavila, nabízí fiktivní roušky a kradou údaje: Až osm let v base
  Podvodníky nezastavila ani celosvětová pandemie koronaviru. A snaží se z nouzové situace vytěžit co nejvíce. Šmejdi jsou schopni nátlakem donutit lidi i k tomu, aby pod slibem dovozu roušky změnili dodavatele energie. Množí se pak podvodné weby a e-shopy, kde lákají zákazníky na roušky a dezinfekční gely, které ale buď nepřivezou, nebo oklamají spotřebitele nabídkou „skladem“. Ochranné pomůcky jsou ale ve skutečnosti v tu chvíli v Číně. Případy už se zabývá Česká obchodní inspekce, ale i Policie ČR. Podle informací Blesk Zpráv hrozí podobným podvodníkům i osm let ve vězení. 
 • Babiš chce prodloužit nouzový stav do půlky května. Sněmovní opozice si klade podmínky
  Bude v Česku stav nouze až do půlky května? Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) minimálně. Jenže vláda o tom nemůže teď už rozhodnout sama, potřebuje souhlas Sněmovny. Současný stav by měl přitom skončit během Velikonoc 11. dubna. Babiš už se ale nechal slyšet, že se na svátky jara rozhodně nikam nepodíváme a bude chtít v nouzovém režimu setrvat minimálně dalších 30 dní. Předsedové sněmovních stran si ale kladou řadu podmínek.
 • Hamáček s Vojtěchem mají nervy na pochodu. Veřejně se dohadují o dodávky respirátorů
  Čím déle se řeší boj s koronavirem, tím více se projevuje napětí ve vládě. Ministři spory dokonce už ani neskrývají. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) zpestřili Čechům karanténu vydatnou hádkou na twitteru. Jádrem sporu přitom není nic jiného, než to, kdo měl či neměl zajistit pro domovy důchodců respirátory a další ochranné pomůcky. Vše odstartoval jeden tweet odborářského předáka Josefa Středuly.
 • Ohnivé peklo ve stodole v Bolaticích: Na telátka padaly trámy, žádný z býků nepřežil!
  Smrtící byl pro mladé býky požár stodoly v Bolaticích na Opavsku. Pro všech 13 zdejších zvířat plameny znamenaly smrt. Sedm býků zahynulo přímo ve stodole, ostatní odvážně dostali ven hasiči, přesto museli býčci na jatka!
 • Kardinál Duka je v karanténě! A nakažený pražský biskup leží na JIPce ve vážném stavu
  Kardinál Dominik Duka (76) skončil v karanténě kvůli podezření na infekci koronavirem. Uvedla to Česká televize. Nemocí se nakazil emeritní biskup pražský Karel Herbst, Dukův spolupracovník. Romuald Štěpán Rob z plzeňské diecéze informaci o karanténě potvrdil, Duka je podle něj prý v dobrém stavu a dál i z karantény chce pokračovat ve své práci. V izolaci zůstavají i další pražští biskupové.
 • Tragická nehoda u Poděbrad: O život přišli dva motorkáři
  V sobotu odpoledne přišli při dopravní nehodě dvou motocyklů o život dva muži. Na místo dorazila policie a začala tragédii vyšetřovat. Komunikaci uzavřela.
 • Šokující noční zločin! U kostela našli zavražděnou paní
  Mrtvolu asi 40leté ženy našli svědci u baptistického kostela v Londýně. Na těle měla mnohočetná poranění a podle všeho trvalo přes 12 hodin, než si jí někdo všiml.
 • Dvoutýdenní placená dovolená pro všechny, rozhodl španělský premiér. Má to ale háček
  Počet nakažených koronavirem ve Španělsku překonal 72 000, za posledních 24 hodin se nákaza potvrdila u 8189 dalších lidí. Informoval o tom v sobotu deník El País. Nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje, podlehlo dalších 832 pacientů, což je největší přírůstek za 24 hodin od počátku epidemie v zemi. Celkem ve Španělsku zemřelo 5690 lidí.

Otevírací doba

Pondělí 10 - 22
Úterý 10 - 22
Středa 10 - 22
Čtvrtek 10 - 22
Pátek 10 - 22
Sobota 10 - 22
Neděle 10 - 22

Rezervace

Tel.: 606 979 079