Blesk.cz

21. leden 2021

 • Koronavirus ONLINE: Nakazil se i Metnar. A Blatný nastínil termín návratu žáků do lavic
  Vláda nepočítá s tím, že by se v Česku rozvolnila v nejbližší době opatření proti šíření koronaviru, řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Skóre PES stouplo na 73 bodů, počet potvrzených případů od začátku pandemie překročil 900 tisíc. Virem se nakazil i ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). A ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) uvedl, že žáci prvního základních škol by se do lavic mohli vrátit začátkem února. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.
 • Arnold Schwarzenegger se nechal očkovat proti covidu: Zůstal při tom v autě!
  Slavný kulturista Arnold Schwarzenegger (73) sdílel video, na kterém dostává svou první dávku vakcíny proti nebezpečnému viru covid-19. Přestože na to nevypadá, i on už patří do rizikové skupiny lidí nad 65 let, a videem, co sdílel na sociální síti, nabádá své fanoušky, aby ho „následovali, pokud chtějí žít“.
 • Slavná restaurace Expo 58 na Letné mění majitele! Reklamní agentura se musela vystěhovat, co s budovou bude dál?
  Na samém okraji Letenských sadů stojí unikátní budova, která hned upoutá pozornost kolemjdoucích. Zevnitř nabízí úchvatné pohledy na Prahu, které si až donedávna mohly vychutnávat zaměstnanci komunikační agentury Havas Prague. Ta se ale nedávno přestěhovala a budova je nyní prázdná. Podle informací Blesku budova mění majitele a o její budoucnosti se teprve rozhodne. 
 • 3 miliony očkovaných do podzimu? Praktici jsou připraveni, chtějí zavést „očkovací dny“
  Praktičtí lékaři jsou připraveni očkovat své pacienty proti covidu-19 ve svých ordinacích. Oznámili to zástupci Sdružení praktických lékařů a Společnost všeobecného lékařství. Pacienti podle nich projevují zvýšený zájem právě o očkování u svých praktiků, protože mají problém s registrací nebo nechtějí dojíždět do očkovacích center. Lékaři uvažují o tom, že by zavedli „očkovací dny“, kdy by neprováděli běžnou praxi, ale jen by očkovali.
 • Transport orgánů z Kbel kamkoliv ve dne v noci: Za minulý rok piloti rozvezli 26 srdcí, plic a jater
  Létají ve dne v noci. A to i tehdy, kdy ptáci chodí pěšky podél silnice, jak je špatné počasí. Řeč je o armádních pilotech z 24. základny dopravní letectva ve Kbelech. Každoročně pomáhají lékařům s transportem orgánů určených k transplantaci. Loni provedli celkem 26 transportů. 
 • Potyčka ve Sněmovně: Volný bez roušky se popral s poslanci. „Magor,“ hodnotí politici
  Vystoupení nezařazeného poslance Lubomíra Volného vyústilo při dnešním jednání Sněmovny o prodloužení nouzového stavu ve fyzickou potyčku s dalšími poslanci. Nastala potom, co předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) vypnul Volnému mikrofon. Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) pak Volného vykázal do konce jednacího dne ze sálu. Uvedl, že bude následovat disciplinární řízení u mandátového a imunitního výboru. Volný se již nechal slyšet, že na svůj poslanecký mandát nerezignuje.
 • Imitátor Petr Jablonský: Nejvíc frčí Zeman a Babiš!
  Není live jako life! Petr Jablonský (41) ve své první rozhlasové show s názvem Nedělní lajf živě imituje osobnosti, které si přejí přímo posluchači Frekvence 1.
 • Do Česka se vrátila ptačí chřipka. Měly ji uhynulé labutě na Písecku
  V ČR se po necelém roce znovu objevila ptačí chřipka. Zatím je potvrzená u dvou uhynulých labutí na Zlivickém rybníku na Písecku, oznámili ve čtvrtek ČTK zástupci Státní veterinární správy (SVS). Nákaza se v poslední době vyskytla v mnoha evropských zemích, kde kvůli ní vybíjejí chovy drůbeže. Subtyp choroby je H5N8, což je nebezpečný virus pro ptačí populace, ale na člověka se nepřenáší.
 • Jak vznikne dokonalý parfém nebo vůně peněz? Někdy je potřeba smíchat stovky látek, vysvětluje legendární český chemik
  Jak vlastně v laboratořích vznikají umělé vůně? Proč jsou podle legendy české chemie, profesora Ing. Libora Červeného, DrSc., z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze chemici nejlepší ekologové? A co společného mají tuzemák a obchodní politika?
 • ONLINE: Bouřlivé jednání Sněmovny o delším stavu nouze. Babiš doufá v 21. únor
  S další žádostí o prodloužení nouzového stavu opět o 30 dní předstoupil před Sněmovnu premiér Andrej Babiš (ANO). Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) doufá, že mezi poslanci zvítězí „zdravý rozum“ a prodloužení odhlasují. KSČM naznačuje, že prodloužení podpoří, čeká se však, zda o celých 30 dní. Debata odpoledne nabrala otáčky, když poslanec Lubomír volný (exSPD) odmítl reagovat na výtky, že nemluví k věci a nemá roušku a s okolními přítomnými politiky se popral. Schůze pak byla přerušena. Dění ve Sněmovně sledujeme online.
 • Krutý osud nejsmutnější ženy na Pražském hradě: Krásná Viola Těšínská (†27) ovdověla v 16 letech
  Osudy některých panovnic se kolikrát vymykají i těm nejdivočejším představám. Nezřídka se totiž královnami staly ani ne tak z lásky, jako spíše z politických pohnutek. To ale není případ jedné dívky, která na královský trůn na Pražském hradě usedla ve svých patnácti letech. Dlouho se na něm však Viola Těšínská (†27) neohřála. Život k ní nebyl příliš přívětivý.
 • Přitvrzení v obchodech a MHD: Místo roušky respirátor? Češi je rekordně nakupují, hrozí opět výpadky?
  Větší nakažlivost britské mutace viru, která se již objevila i v Česku, možná přiměje vládu udělat další razantní krok. Premiér Andrej Babiš (66, ANO) s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (50, za ANO) uvažují, že bychom měli v obchodech a hromadné dopravě nosit místo roušek respirátor. Ten je ale mnohem dražší! Lékárny i další obchody hlásí, že poté, co se v médiích objevila zpráva o nutnosti respirátorů, stouply jejich prodeje až o tři tisíce procent. Hrozí výpadky?
 • Tvář čtyřnásobného táty Davida (†35), který zemřel při výbuchu plynu. Exploze zabila 4 lidi
  Elektrikář a farník David Santos Muñoz (†35) byl mužem se srdcem na správném místě. Byl to milující manžel i otec čtyř dětí. Byl také mužem víry, a když ho požádali kněží z jeho oblíbené farnosti v Madridu o pomoc, nedokázal říct ne. Při opravě bojleru však zahynul. Nahromaděný plyn následně explodoval. Výbuch zcela zdemoloval tři horní patra domu.
 • 10 tipů na výlet navzdory koronaviru: Běžkařské magistrály, ledopády, i zřícenina
  Těšíte se, že o víkendu konečně vypadnete z home office a děti odtrhnou oči od počítače distanční výuky? Máme pro vás 10 tipů na výlety do přírody. Při zachování všech protiepidemických opatření si je určitě užijete. Můžete sáňkovat, běžkovat, obdivovat krásy zříceniny, přírodní ledopády nebo se vydat prostě jen na procházku. Tipy byly připraveny ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která provozuje web kudyznudy.cz. Podle předpovědi by se o víkendu mělo vrátit opět zimní počasí a čeká se i sněžení.
 • Hvězdy Bidenovy inaugurace: Maková panenka Gaga, třpytivá JLo a kovboj-republikán!
  Inaugurace nového amerického prezidenta Joea Bidena (78) se ve Washingtonu D.C. účastnila nejenom celá řada politiků, ale i celebrit. Kromě mladičké básnířky Amandy Gormanové (22), co zde zaveršovala, novou hlavu Spojených států přišla podpořit například jedna známá skandalistka (a držitelka Oscara), sexy hispánka a kovboj, co ve volbách fandil druhé straně.
 • „Nekončící pocit zmaru a zoufalství.“ Dodávky firem napojených na gastro kroužily na protest kolem Úřadu vlády
  Protest proti vládním protiepidemickým opatřením a podle nich nedostatečným kompenzacím pořádali dnes odpoledne u úřadu vlády zástupci firem napojených na gastronomii. Kolem budovy jezdily dodávky, kterých se podle organizátorů mělo do protestní akce zapojit 150. Protestující firmy chtějí po státu stejné kompenzace, jaké dostávají uzavřené restaurace a hotely. Vládu také žádají, aby umožnila fungování gastronomie alespoň v omezeném režimu. Podnikatelé zatím žádné jednání s vládou přislíbené nemají.
 • Polák v náklaďáku smetl mladíka ve škodovce: Samuel (†19) neměl šanci přežít
  K tragické nehodě došlo v pondělí navečer mezi Kapušanami a Prešovem na východě Slovenska. O život při ní přišel Samuel (†19) z nedalekého Chmeľova. Mladík přejel do protisměru přímo pod kola náklaďáku.
 • Nečekaná slova na parte faráře a muzikanta Sváti Karáska (†78): Už domachroval...
  Známý muzikant, evangelický duchovní a zároveň také bývalý poslanec Sváťa Karásek (†78) zesnul sice krátce před Vánoci, až nyní se však dočká důstojného rozloučení. Vzhledem k tomu, že v době jeho pohřbu bude kvůli covidu omezen počet lidí přítomných na bohoslužbě, mají jeho nejbližší v kapse připravené alternativní řešení pro početnou základnu jeho přátel a příznivců…
 • Dodávka na D1 narazila do policejního vozu: Policista i řidič skončili v nemocnici
  Dvě zranění si vyžádala čtvrteční nehoda dodávky a policejního auta na dálnici D1 na Benešovsku. Dodávka narazila do stojícího policejního auta, které zapnutými majáky upozorňovalo na jiné odstavené vozidlo. Zranění utrpěli policista a řidič dodávky, příčina nehody se vyšetřuje, informovala o tom mluvčí benešovské policie Veronika Čermáková.
 • Češi budou od neděle u Němců „vysoce rizikoví“. Pendlerům to zkomplikuje dojíždění
  Německo bude od neděle považovat Českou republiku za epidemicky vysoce rizikovou oblast, což pendlerům zkomplikuje každodenní dojíždění za prací. ČTK se to ve čtvrtek dozvěděla z diplomatických zdrojů. Zatímco Sasko přistoupí ke kompromisu v podobě dvou povinných testů na koronavirus pro přeshraniční pracovníky týdně, Bavorsko se chce vydat přísnější cestou - vyžadovat bude zřejmě rozbory každých 48 hodin.

Otevírací doba

Pondělí 10 - 22
Úterý 10 - 22
Středa 10 - 22
Čtvrtek 10 - 22
Pátek 10 - 22
Sobota 10 - 22
Neděle 10 - 22

Rezervace

Tel.: 606 979 079