Blesk.cz

9. květen 2021

 • Našel se tajný deník esesáka: Popisuje, kam nacisté zakopali 10 tun zlata za miliardy!
  Hledači pokladů si brousí zuby na 10 tun zlata, které se mají ukrývat někde na zahradě paláce v polské Minkowskie. Objekt za války využívali nacisté jako nevěstinec. Že tam jsou zakopány za války ukradené cennosti, se tvrdí v nově objeveném dopise vysoce postaveného člena nechvalně proslulé nacistické jednotky SS.
 • Matko přírodo! Z krásy dcery Douglase a Catheriny Zety-Jonesové jde hlava kolem! Čím chce být?
  „Stanu se herečkou!“ Tak tohle řekla doma osmnáctiletá Carys Zeta Douglasová. Možná natruc tátovi, který ji od téhle řehole odrazuje.
 • Loupat, nebo ne? Jak dlouho vařit? 8 otázek a odpovědí o chřestu!
  Květen každý rok patří chřestu! Sezona této čím dál oblíbenější zeleniny začíná s koncem dubna a končí v půlce června. Poznat se to podle německého přísloví dá i podle třešní: „Chřest je dobrý právě do třešní...“ Připravili jsme pro vás osm otázek a odpovědí!
 • „Úpadek britského školství.“ Jana učí děti raději doma, začala s tím už před covidem
  Čtyři kluci - Colin (10), George (9), Lucas (6) a Steven (4), a jejich rodiče, Jana a Robert, to je česko-britská rodina žijící v Anglii. Tak vypadá i složení účastníků domácí výuky, která od skromných počátků u kuchyňského stolu došla až k plně vybavené učebně v zahradním domku s nepřeberným množstvím materiálů a pomůcek. Jak trnitá je cesta domácího vzdělávání a proč svého rozhodnutí manželé nelitují?
 • Češi díky covidu znovuobjevili krásy trampingu, prodejci mají žně. Víte, kde si ustlat?
  Hodit batoh na záda, přibalit karimatku, spacák, ešus, možná flašku něčeho tvrdšího a vyrazit do přírody. Aktivita, která má v Česku dlouhou tradici, ale v posledních letech byla trochu upozaděna dostupností cestování do zahraničí. Levné letenky dovolovaly vyrazit za hranice téměř všem, a tak spaní v lese zůstalo na druhé koleji. Jenže pak přišel covid a z návštěv přírody se často stal jediný způsob, jak člověk mohl trávit volný čas. Češi se tak vrátili k původní myšlence a zjistili, jak krásný zážitek taková noc pod širákem může být.
 • Bývalý církevní soudce Jan Rozek promluvil o zneužívání v církvi: „Opijí ministranty a vyspí se s nimi,“ popisuje
  Jan Rozek (42) je bývalý církevní soudce. Dostal dokonce medaili za vynikající činnost. Půl roku poté založil iniciativu Pro čistou církev a začal pomáhat obětem sexuálního násilí. Pak jeho kariéra u brněnské diecéze skončila. V rozhovoru nyní popsal, co dělá církevní soudce, a především, jak funguje iniciativa, kterou založil. Popsal i hrozivé detaily, někteří kněží se prý Boha nebojí a ke zneužívání dochází prý často přímo v kostele. Pokud někdo na nevhodné chování upozorní, často se prý stává nežádoucí osobou.
 • Ze zimy rovnou do léta. V pondělí bude až 31 °C, pak přijdou bouřky. Sledujte radar Blesku
  Konečně. Vlezlá zima je pryč a nás čekají příští týden rovnou tropy. Jenže dlouho nevydrží… Ale popořadě: Páteční průměrné denní teploty odpovídaly poslední březnové dekádě a byly místy o 6 °C nižší, než je dlouhodobý normál. Na horách sněžilo, a tak sobotní ranní teplota na Šumavě na Rokytské slati klesla k -9 °C. To sobotní odpolední teploty se zastavily až na 16 °C, v neděli naměříme letní hodnoty - ojediněle až 27 °C. Počátek příštího týdne dokonce přinese v maximech tropické teploty - až 31 °C.
 • Slova podpory i hněvu! Hvězdy reagují na vězení pro manžela missky Křížkové
  Jako smršť smetlo Česko v pátek před půlnocí hořké doznání modelky Lucie Křížkové o odsouzení jejího manžela, slavného jachtaře Davida Křížka, ke třem a půl letům ve vězení za tunelování Metropolitního spořitelního družstva. Kolegové z branží missky a sportovce pod příspěvkem projevují lítost nad jejich osudem i znechucení nad českým soudnictvím.
 • Experti o mutacích koronaviru: Proč je na tom Indie bídně a co supervarianta viru?
  Britská, jihoafrická, newyorská, brazilská a nyní i indická varianta koronaviru. Mutace patří v boji s pandemií aktuálně mezi největší strašáky, díky nim se může nemoc lépe šířit i promořenou a očkovanou populací. Nejen výrobci vakcín mají tak těžkou hlavu. Proč nám nehrozí supervarianta, ale ani klid, vysvětlili Blesk Zprávám přední čeští experti. A i přes jistá varování přináší i dobrou zprávu. Nejsme daleko od toho, aby byly i stávající vakcíny přizpůsobené na všechny varianty. 
 • Waterdrop přinese osvěžení do květnových dílů Tvoje tvář má známý hlas
  Na stolečcích porotců nikdy nechybí alespoň voda k občerstvení. Nyní si ji můžou porotci ochutit mikrodrinky waterdrop®. Stačí je rozpustit ve vodě a získáte chutný nápoj plný vitamínů, který je zároveň bez cukru a konzervačních látek.
 • Vyhrajte s Nedělním Bleskem DVD nebo Blu-ray s filmem Princezna zakletá v čase
  Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!
 • Skotské volby vyhráli příznivci odtržení od Británie. Sturgeonové většina unikla o hlas
  Strany usilující o nezávislost Skotska získaly ve volbách většinu křesel v místním parlamentu, což jim dává prostor k prosazení dalšího referenda o odtržení od zbytku Spojeného království. Volby už počtvrté za sebou vyhrála Skotská národní strana (SNP), jejíž šéfka a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová označila toto vítězství za historické, byť strana sama většinu nezískala. Sturgeonová také potvrdila, že je odhodlána referendum prosadit, a to i přes odpor britského premiéra Borise Johnsona.
 • Koronavirus ONLINE: Zádrhel u odměn zdravotníkům, někteří „ostrouhají“. A 1631 případů za pátek
  Epidemie koronaviru v Česku zpomaluje. Za pátek přibylo 1631 nových případů nákazy, o 536 méně než před týdnem. Zdravotníci aplikovali přes 80 tisíc dávek vakcíny a plně očkovaných Čechů je tak už přes milion. A odměny za druhou vlnu epidemie covidu-19 podle České lékařské komory někteří zdravotníci nedosáhnou. Problémy jsou s jejich vyplácením zaměstnancům pracujícím mimo nemocnice, například lékařům, kteří se ještě vzdělávají, nebo u zařízení bez smluv se všemi pojišťovnami. Česká lékařská komora řeší desítky stížností. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.
 • Muž (24) zachránil babču (80) visící z balkónu: Vyšplhal za ní po zábradlí!
  Scéna jako z filmu o superhrdinech se odehrála ve Španělsku ve městě Callahora. Na balkóně v jedné z bytovek visela napůl přes zábradlí nebohá osmdesátiletá stařenka. Tu se hned jal zachránit čtyřiadvacetiletý Španěl. Vzhledem k tomu, že klasickou cestou se za babčou nedostal, vyšplhal pro ní z venku!
 • Strach z trosek čínské rakety: Nekontrolovatelně se řítí k Zemi, místo dopadu je nejisté
  Trosky nekontrolovaně sestupující čínské rakety Dlouhý pochod 5B zřejmě vstoupí do atmosféry v neděli brzy ráno. S odvoláním na americké a evropské badatele to dnes uvedla agentura Reuters. Stále není jasné, kam zbytky dopadnou, zásah obydlené oblasti je ale podle vědců málo pravděpodobný.
 • Série výbuchů u dívčí školy v Kábulu: Nejméně 55 obětí a 150 zraněných, umíraly děti
  Při několika explozích v blízkosti školy v západní části afghánské metropole Kábulu zemřelo nejméně 55 lidí. S odvoláním na zdroj z bezpečnostních sil o tom dnes informovala agentura Reuters. Dalších nejméně 150 lidí je zraněno, někteří z nich vážně. Afghánské ministerstvo vnitra zatím uvádí 30 mrtvých. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Prezident Ašraf Ghaní odpovědnost připsal hnutí Tálibán, které to ale odmítlo.
 • Primář Josef položil základní kameny české záchranky: Kolegové ho nominovali na cenu Zdravotnický anděl!
  Středočeská záchranka na cenu Anděla mezi zdravotníky nominovala primáře Josefa V. Primář záchranky dal základní kameny záchranné službě v Česku a celý život zasvětil záchraně životů druhých. Cestoval po celém světě, aby načerpal zkušenosti ze záchranných služeb a získal co nejmodernější vybavení do záchranných stanic. 
 • Schillerová promluvila o odškodném za Vrbětice. Po Rusku bude chtít minimálně miliardu
  Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) bude požadovat po Ruské federaci minimálně miliardu jako odškodné za výbuch ve Vrběticích. Uvedla to v pořadu ČT Týden v politice. Výsledná částka ale může být mnohem vyšší. Experti na druhou stranu zpochybňují, že by Česko vymohlo na Moskvě byť jen korunu.
 • Další investice realitního magnáta Radovana Vítka. Stavět má v Římě i na jihu Itálie
  Český podnikatel v realitách Radovan Vítek chystá další investice v Itálii, a to především v Římě a na jihu země. Tvrdí to italský týdeník L'Espresso, který českému podnikateli věnoval obsáhlý článek. Realitní magnát se podle něj mimo jiné také snaží oživit plán výstavby městského stadionu v Římě. Vítkovo vyjádření se ČTK snaží získat. Jeho CPI Property Group obvykle chystané transakce nekomentuje.
 • Pardubice bojují s přemnoženými nutriemi: Nekrmte je! Mohou přenášet nemoci, varuje město
  S velkým problémem bojují v Pardubicích. Přemnožily se tam totiž nutrie, které lidé krmí, takže mají dostatek potravy. Navíc nemají přirozeného nepřítele a tak jejich počty snadno stoupají. Mohou však přenášet nemoci a ničit vegetaci, spolu s nimi se navíc stoupá i počet potkanů. Ti dojídají, co po nutriích zbyde. 

Otevírací doba

Pondělí 10 - 22
Úterý 10 - 22
Středa 10 - 22
Čtvrtek 10 - 22
Pátek 10 - 22
Sobota 10 - 22
Neděle 10 - 22

Rezervace

Tel.: 606 979 079