Novinky.cz - Hlavní stránka

 • Taxík vlekl Jihlavou psa na vodítku
  Šílená podívaná se v sobotu večer naskytla lidem v centru Jihlavy. Masarykovým náměstím směrem ke křižovatce v jeho spodní části uháněl vůz taxislužby, za nímž zoufale vlál na vodítku pes malé rasy. Auto se psem ujelo několik set metrů, zvíře vyvázlo s odřeninami.
 • Gerloch ústavním soudcem nebude, podpořilo ho jen 19 senátorů
  Senátoři se postavili proti tomu, aby se prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch stal ústavním soudcem. Podpořilo ho jen 19 senátorů ze 64, kteří volili. Gerlocha koncem února navrhl prezident Miloš Zeman. Oficiální podporu celého klubu získal jen z ANO.
 • Už se těším na procházky s vnukem, říká horník popálený ve Stonavě
  Těžce zraněný horník, který byl při tragickém předvánočním výbuchu metanu v dole ve Stonavě popálen na 65 procentech těla, se tři měsíce po události věnuje hlavně rehabilitaci. Lekáři věří, že by při návratu do běžného života neměl mít vážnější komplikace. Informovala o tom ve středu Fakultní nemocnice Ostrava.
 • Muž vypil během letu lahev vodky. Posádce nadával do pedofilů
  S opilým mužem si musela poradit posádka společnosti Qantas na letu z Melbourne do Singapuru. Cestující známý pouze jménem Henry totiž vypil lahev vodky a následně začal být agresivní a nadávat ostatním. Svévolně tak znovu vyvolal diskusi, zda by se neměl na letištích a v letadlech více omezovat alkohol, napsal server Independent.
 • Letgo v Česku a na Slovensku končí
  Oblíbená webová služba Letgo, která zprostředkovává prodej a nákup zboží, ukončí na konci března svoji činnost v Česku a několika dalších zemích střední a východní Evropy. Už nyní tento internetový portál přestal přijímat inzeráty od uživatelů, informoval server CzechCrunch.
 • Vandalové poničili desítky aut na parkovišti prodejny, a to nadvakrát
  Že vandal poškodí auto, je bohužel celkem běžné. Že dva vandalové poškodí téměř čtyři desítky aut na jednom parkovišti, se taky může stát. Ale že to udělají nadvakrát - vrátí na místo činu v ničení pokračovat mnoho hodin po prvním skutku? Přesně to se stalo v australském Perthu předminulý víkend.
 • „Skvělá zpráva” o navýšení rodičovské už neplatí. Maláčová otáčí
  Skvělá zpráva, alespoň tak ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) oslavovala navýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc od roku 2020 jen pro novorozeňata. Nyní ale otáčí a pod tlakem a stížnostmi rodičů říká, že se hnutí ANO pokusí ještě přesvědčit, aby byl příspěvek pro děti do čtyř let, jak původně soc. dem. navrhovala, ale v rámci koaliční dohody o navýšení důchodů o 900 korun z toho ustoupila.
 • Herečka Kateřina Winterová: S kritikou se musí počítat
  Jméno Kateřiny Winterové bylo v loňském roce hojně skloňováno. Herečka a moderátorka, známá mj. z Národního divadla nebo z pořadu Herbář, vydala svou první autorskou kuchařku a výrazné pozornosti se dočkal také film Toman, ve kterém ztvárnila hlavní ženskou roli. Česká filmová a televizní akademie výkon Winterové ocenila nominací na Českého lva.
 • Očima Saši Mitrofanova: Pozorujeme nespokojenost s rybami
  Předseda ODS Petr Fiala připomněl na víkendové programové konferenci své strany poučku: „Zatímco levice lidem rozdává ryby, naše filozofie je rozdávat lidem udice.“ Udici ale každý nepřijme. Někdo se s ní nenaučí zacházet a ani za to nemůže, protože se takový narodil. Dalším to přijde zbytečné, když se jinde rozdávají ryby. A část lidí si myslí, na základě zkušeností rodičů a prarodičů, že dodávky ryb jsou povinností státu. V každém případě jsou legitimní jak ryby, tak udice. Od toho jsou ve společnosti politické strany s odlišným programem. Úskalí číhají na ty s levicovým i na ty s pravicovým programem. Ale co čert nechtěl, právě pozorujeme nespokojenost s rybami více než nespokojenost s udicemi. Ministryně práce a sociálních věcí a nová místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, která je tváří politiky ryb, se dostala do prekérní situace zde. Samozřejmě že se nevzdává a slibuje, že najde peníze na nové dodávky. Jenže naráží na postoj hnutí, kterému by se za dávných časů určitě přezdívalo hegemon. ANO je proti. Když se sociální demokraté rozhodovali, jestli půjdou do vlády s Andrejem Babišem, nakonec převládl názor, že svrab a neštovice, které stranu sužují, se spíše podaří vyléčit, když bude partaj viditelná, bude se v kabinetu bít za lepší podmínky pro své voliče a tím je přesvědčovat, že se jich zastane líp než Babiš. Tedy že nabídne ryby ve větší slevě. Jenže hned po vystoupení Jany Maláčové na nedávném sjezdu ČSSD, v němž se pochlubila, že se tato taktika daří, přišlo okřiknutí od šéfa firmy zde. Není příjemná pozice služebníka, kterému pán situace dává veřejně sežrat, že je takhle malý. A ukazuje se, že stačí jedno škobrtnutí, a už se píšou rozhněvané dopisy: „Jak to, že ryby nejsou pro všechny?“ Nelze přitom ani tvrdit, že z této situace vychází jako úplný vítěz Andrej Čaulidi Babiš. Lidi, nebo alespoň část těch, kteří ho vynesli na současné výsluní, se zlobí i na něj. Komu je tedy líp, když zrovna jim ne?Jak se všechno opakuje. „Když se rozložili ve skupinách po stu a po padesáti, vzal těch pět chlebů a dvě ryby, vzhlédl k nebi, požehnal, lámal ty chleby a dával svým učedníkům, aby jim je předkládali. I ty dvě ryby rozdělil všem, tak se všichni najedli do sytosti. Potom sebrali dvanáct košů plných kousků chleba a ryb. A ty chleby jedlo pět tisíc mužů.“ A jak u obdařených lidí dopadl, když divy došly? Takto zde.
 • Huawei půjde po krku Applu a Samsungu. Ukáže nové mobily
  Společnost Huawei chystá příští týden v úterý velkou tiskovku, na které by měla odhalit celou novou modelovou řadu chytrých telefonů P30. Půjde přitom o vrcholné smartphony, které budou konkurovat nejnovějším iPhonům od Applu či novým vlajkovým lodím z řady Samsung Galaxy S10.
 • Rodiny horníků, kteří zemřeli při neštěstí ve Stonavě, dostanou od OKD vyšší odškodné
  Jednorázové odškodnění pro rodiny horníků, kteří zahynuli v důsledku důlního neštěstí na dole ČSM-Sever ve Stonavě, navýšila společnost OKD z 240 na 340 tisíc. Vedení firmy se na tom dohodlo s odborovými organizacemi.
 • Kytarový mág Michal Pavlíček má sólovou desku
  Se sólovou deskou Pošli to tam přichází jeden z nejuznávanějších českých muzikantů, kytarová ikona číslo jedna a člen Pražského výběru, Stromboli či BSP Michal Pavlíček.
 • Nejmenší iPad je dvakrát levnější než ten nejlepší
  Společnost Apple odhalila tento týden dva nové tablety – modely iPad mini a iPad Air. Zajímavý je pohled na cenovou nabídku jednotlivých verzí, neboť nejmenší iPad vychází fakticky dvakrát levněji než nejlepší provedení verze Air.
 • Nekromatix se vrací s basou ve tvaru rakve a novým bubeníkem z The Brains
  Dánská skupina Nekromatix, pro niž je typické využití kontrabasu ve tvaru rakve, patří k nejvýznamnějším představitelům psychobilly. Po dvou letech se v neděli vrací na pódium pražského Futura.
 • Pritzkerovu cenu za architekturu získal Japonec Arata Isozaki
  Letošním laureátem Pritzkerovy ceny, které se také přezdívá Nobelova cena za architekturu, je Arata Isozaki narozený na japonském ostrově Kjúšú. Všestranný mezinárodní architekt si založil vlastní praxi v šedesátých letech 20. století a pomohl slučování východních a západních architektonických přístupů.
 • Jana Plodková: Šaty jsou důležité a na kulturu odívání by se mělo dbát
  Zatímco v soukromí žije už několik let spokojeně s optikem Filipem Žilkou, v seriálu Černé vdovy neváhá manžela poslat na věčnost. „Ve vztahu mohou nastat i vyhrocenější situace,“ připouští sedmatřicetiletá herečka Jana Plodková. „Ty už však mám za sebou,“ ujišťuje mne.
 • Vědkyně z Brna vymyslela recept na levný opalovací krém pro albíny v Africe
  Odborníci z Vysokého učení technického (VUT) v Brně se podílejí na výrobě udržitelného finančně dostupného opalovacího krému pro potřeby albínů v Africe, konkrétně v Ghaně. Recept v rámci dobrovolnického projektu Krémy pro albíny vytvořila Andrea Hároniková z Fakulty chemické VUT. Jejím cílem byl produkt, který by byl snadno a levně vyrobitelný z lokálních surovin, bez chemického vzdělání a speciální techniky či přístrojů.
 • Místo kola měl řidič u přívěsného vozíku skateboard, poničil s ním silnici v Opavě
  Vlastním očím nevěřili v úterý opavští policisté, kteří zastavili felicii s přívěsným vozíkem, jenž měl místo jednoho z kol připevněný skateboard. Ten navíc zanechával v povrchu vozovky rýhy.
 • Revoluce? Nová rychlonabíjecí stanice na dojezd 200 km dobije za osm minut
  Velký dodavatel nabíjecích stanic pro elektromobily představil rychlonabíječku, která má být schopná dobít „šťávu” téměř tak rychle, jako trvá tankování benzínu či nafty. Má být užitečná nejvíc u hlavních silničních tahů.
 • Brusel už potřetí pokutoval Google, má zaplatit 38 miliard
  Evropská komise (EK) uložila americké společnosti Google pokutu 1,49 miliardy eur (38 miliard korun) kvůli omezování konkurentů na trhu s internetovou reklamou. EK to uvedla ve středu na svém webu.

Otevírací doba

Pondělí 10 - 22
Úterý 10 - 22
Středa 10 - 22
Čtvrtek 10 - 22
Pátek 10 - 22
Sobota 10 - 22
Neděle 10 - 22

Rezervace

Tel.: 606 979 079