Novinky.cz - nejnovější články

29. březen 2020

 • Historik Jaroslav Čechura studuje sex v „době temna“
  Profesor Jaroslav Čechura je specialista na takzvanou mikrohistorii. Jde o obor, který se zabývá životem těch nejobyčejnějších lidí. Dozvídá se o něm hlavně z jihočeských archivů, jejichž základy zbudovali Schwarzenbergové v 17. století. Vydávají svědectví o lecčems, včetně někdejší sexuality.
 • Dirigent baletu ND Václav Zahradník: Klasika, Arakain i death metal
  Má stejné jméno jako jeho otec. Má také stejnou profesi. Srovnání se nevyhne, ale vůbec mu to nevadí. Václav Zahradník ml. je dirigent, stejně jako byl jeho táta Václav Zahradník. „K tátovi se hrdě hlásím a mám radost, když na něj lidé vzpomínají,” říká dirigent baletu Národního divadla Václav Zahradník ml.
 • ON-LINE: V Česku je 2663 případů nákazy koronavirem
  Počet nakažených nemocí Covid-19 v České republice stoupl v neděli ráno podle ministerstva zdravotnictví na 2663. Za sobotu jich přibylo 262. V USA se počet nakažených přehoupl přes 121 000, zatímco v Číně, kde epidemie vypukla za den přibylo jen 45 nových případů. Celkem se tam nakazilo přes 81 000 lidí.
 • Třiatřicetiletá žena podlehla koronaviru pouhý den po svém otci
  Třiatřicetiletá dcera 61letého imigračního úředníka z britského letiště Heathrow podlehla zákeřnému koronaviru pouhý den poté, co nákaza připravila o život i jejího otce. Sudhir Sarma zemřel ve středu, mladá lékárnice pak o pouhých 24 hodin později. O rodinné tragédii informoval britský deník The Sun.
 • USA hlásí přes 121 000 nakažených
  Smutné prventví země s nejvyššm počtem potvrzených případů nákazy novým koronavirem si udržují Spojené státy, kde je přes 121 000 nakažených. Virus Covid-19 si tam vyžádal přes 2000 obětí. Uvedla to americká Univerzita Johnse Hopkinse.
 • Počet testů v Karlovarském kraji zaostává, případů je naopak dvojnásobek
  Kvůli nedostatku testovacích sad se uskutečnilo v Karlovarském kraji (KK) méně testů, než je celostátní průměr. Důvodem může být i skutečnost, že praktičtí lékaři dosud své klienty na testování neposílají v takové míře, jak jinde. Přitom počet potvrzených případů onemocnění novým typem koronaviru Covid-19 je v regionu v přepočtu na počet obyvatel bezmála dvojnásobný, než je republikový průměr.
 • Do sobotního večera zaznamenali hygienici na jihu Čech 8 nových případů COVID-19, pozitivních je 77
  V Jihočeském kraji zaznamenali za sobotu hygienici osm nových případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkový počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k sobotní 18. hodině v regionu zvýšil na 77. Nejvíce nových případů, tři, přibylo na Strakonicku.
 • Opilý chuligán kašlal a plival na policistku, dostal půl roku natvrdo
  Čtyřicetiletý David Mott z britského Blackburnu skončil na půl roku za mřížemi poté, co v pondělí opilý vyhrožoval policistce tím, že ji nakazí koronavirem, a plivnul na ni. Ve zrychleném soudním řízení byl odsouzen ke 26 týdnům odnětí svobody.
 • Sloní stádo v pražské zoo se rozrostlo o novorozenou samičku
  Pražská zoo slaví další úspěch. V pátek se tu narodila malá slonička. Slůněcí porodní váha byla 92 kilogramy. Mámou je Tamara, tátou Ankhor. Brzy porodí i slonice Janita.
 • Skialpinisté v Krkonoších ignorovali zákaz, jeden skončil v nemocnici
  Zákaz vstupu do první zóny Krkonošského národního parku a patrně i srocování více než dvou osob, ignorovala v sobotu trojice skialpinistů v Krkonoších. Jeden z mladíků skončil po krkolomném pádu na strmém a zledovatělém úbočí Studniční hory v královéhradecké fakultní nemocnici.
 • Při požáru stodoly v Bolaticích zemřelo sedm býků, další skončili na jatkách
  Třináct býků přišlo o život v sobotu odpoledne během požáru, který zachvátil velkou stodolu v Bolaticích na Opavsku. Zatímco sedm býků uhořelo v plamenech a pod padajícími trámy, dalších šest skončilo kvůli zraněním na jatkách.
 • Hamáček s Vojtěchem si na twitteru vyjasňovali, kdo poslal roušky domovům pro seniory
  Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se na twitteru pustil do polemiky s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) o to, kdo měl zajistit a nakonec zajistil ochranné pomůcky pro personál a klienty domovů pro seniory, aby se v nich minimalizovalo riziko šíření koronaviru.
 • Černou sjezdovku na Klínovci se někdo pokusil sjet autem
  Naprosto riskantní nápad dostal dosud neznámý hazardér, který se pokusil v pátek večer sjet černou sjezdovku v lyžařském areálu Klínovec v Krušných horách. Auto v prudkém svahu na sněhu nezvládl a skončil s ním v lese.
 • Frýdek-Místek navázal spolupráci s výrobci ochranných štítů, předá je složkám IZS
  První várku 22 ochranných štítů vyrobených na 3D tiskárnách dostalo v pátek v podvečer město od nadšenců, kteří se zabývají 3D tiskem a vystupují pod názvem „Lidé pro lidi“. Město je dá složkám Integrovaného záchranného systému (IZS).
 • Nová naděje? Dva pacienti mohou po podání experimentálního léku dýchat bez ventilátoru
  Dva američtí pacienti trpící plicním selháním vyvolaným nemocí Covid-19 mohli být odpojeni od plicních ventilátorů pouhé dva dny poté, co jim lékaři zkusili podat nový lék původně určený pro HIV pozitivní a onkologicky nemocné. V sobotu o tom informoval server Daily Mail.
 • Sítěmi se šíří zlá zvrhlost: naplivej do tváře seniorovi
  Irští politici jako první vyjádřili znepokojení nad tzv. koronavirovou výzvou na sociálních sítích, v jejímž rámci lidé záměrně kašlou přímo do tváře většinou starším neznámým lidem a videa s takovými činy zveřejňují na internetu.
 • V domově pro seniory na Havlíčkobrodsku je nakaženo 26 lidí
  V domově důchodců v Břevnici u Havlíčkova Brodu se nákaza koronavirem potvrdila podle informací hygieniků u 26 lidí. Nakaženo je dvacet klientů domova a šesti zaměstnanců.
 • 111letý muž si posteskl, že ho koronavirus připravil o narozeninovou oslavu
  Po únorové smrti Chitetsa Watanabeho z Japonska je Bob Weighton z anglického městečka Alton ve svých 112 letech nejstarším mužem na světě. Penzista, který je na svůj věk stále psychicky velmi zdatný, si posteskl, že jej celosvětová pandemie připravila o nedělní oslavu 112. narozenin, na kterou se velmi těšil.
 • Trump zvažuje dát New York do karantény
  Americký prezident Donald Trump zvažuje, že vyhlásí v New Yorku karanténu, aby zabránil dalšímu šíření koronaviru. Pro lidi by to znamenalo mimo jiné omezení cestování. Stát New York je epidemií koronaviru v USA zasažen nejvíce. Počet nakažených tam v sobotu přesáhl 52 000.
 • Lidé vyrazili do přírody i do parků, ne vždy dodržovali nařízení
  Slunečné počasí vylákalo v sobotu mnoho lidí ven do přírody. Někteří vyrazili navzdory doporučením omezit co možná nejvíce styk s dalšími lidmi do parku, další nazuli kolečkové brusle, případně nasedli na kola. Další lidé vyrazili na víkend na chaty a chalupy.

Otevírací doba

Pondělí 10 - 22
Úterý 10 - 22
Středa 10 - 22
Čtvrtek 10 - 22
Pátek 10 - 22
Sobota 10 - 22
Neděle 10 - 22

Rezervace

Tel.: 606 979 079