Novinky.cz - nejnovější články

14. červenec 2020

 • Epsteinova přítelkyně popřela, že se podílela na jeho zločinech
  Dlouholetá přítelkyně zesnulého finančníka Jeffreyho Epsteina Ghislaine Maxwellová v úterý před soudem v New Yorku popřela obvinění prokurátorů, že by se podílela na Epsteinových sexuálních zločinech. Popřela, že by mu vodila nezletilé, které zneužíval a nabízel. Uvedly to agentura Reuters a stanice BBC s tím, že proces začne 12. července 2021.
 • V pohraničním střetu s Arménií zahynul ázerbájdžánský generál
  Ázerbájdžán v úterý odpoledne oficiálně přiznal, že během třetího dne střetů na hranici s Arménií zahynul ázerbájdžánský generál a pět důstojníků. Celkem zemřelo 11 Ázerbájdžánců. Arménie přiznala čtyři padlé včetně dvou důstojníků, uvedla stanice BBC.
 • V Českém Brodě se srazily vlaky, desítky zraněných
  Osobní a nákladní vlak se v úterý večer srazily v Českém Brodě v části Štolmíř na hlavní trati mezi Prahou a Kolínem. Na místě jsou desítky zraněných, někteří těžce. Soupravy jsou do sebe hodně zaklíněné. Záchranáři vyhlásili traumaplán. Strojvůdce osobního vlaku se pohřešuje.
 • Zemřel Miloš Jakeš
  Ve věku 97 let zemřel bývalý komunistický politik Miloš Jakeš. Informovala o tom v úterý televize CNN Prima News s odvoláním na dva zdroje. Úmrtí někdejšího generálního tajemníka ÚV KSČ jeho okolí tajilo, pohřeb se v úterý konal v motolském krematoriu.
 • V Hesensku kvůli výhružkám političce skončil policejní prezident
  Policejní prezident v německém Hesensku Udo Münch odstoupil v úterý kvůli aféře s vyhrůžkami levicové političce, z nichž jsou podezřelí pravicoví extremisté. Stopy pachatelů vedou k policii, informovala agentura DPA s odvoláním na zemského ministra vnitra Petera Beutha.
 • V Praze si připomněli vyhlazení terezínského rodinného tábora
  U Veletržního paláce v Praze si dnes desítky lidí včetně pamětníků připomněly vyhlazení takzvaného terezínského rodinného tábora v Osvětimi v roce 1944. O předehru se na místě zvaném Radiotrh postaral houslista Pavel Švestka. Právě na tomto místě, kde se dnes nachází pamětní deska, bylo za války registrační místo pražských občanů židovského původu předvolaných do transportů. Součástí akce nazvané Vzpomínka na BIIb byla výstava fotografií Jana Lukase s texty Ondřeje Kundry Druhý život Vendulky V. a koncert Bennewitzova kvarteta v zaplněné Velké dvoraně Veletržního paláce.
 • Německý otčím zneužíval a týral dvouletého chlapce, dítě zemřelo. Brutalita zaskočila i vyšetřovatele
  Vyšetřovatelé v německém městě Querfurt ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko jsou zaskočeni a šokováni brutalitou případu, který od neděle rozplétají, píše deník Bild. Jejich práci odstartovala smrt dvouletého chlapce Tima F. Během 48 hodin kriminalisté vsadili do vazby matku chlapce i jejího přítele. Timův krátký život byl jedno velké utrpení, píše Bild.
 • Řidička na Plzeňsku při předjíždění vyjela ze silnice a narazila do stromu
  Záchranáři zasahovali v úterý v podvečer u dopravní nehody u Letkova na Plzeňsku. Mladá řidička tam vyjela ze silnice, narazila do stromu a převrátila vozidlo na střechu.
 • Podepište, že nebudeme moci za smrt vašeho dítěte, žádá školní správa v Missouri
  Okresní školní správa Hazelwood v americkém státě Missouri se na rodiče studentů a školáků obrátila s pochmurnou žádostí. Vyzvala je, aby přijali odpovědnost za možnou smrt vlastních dětí. V úterý o tom informoval server Raw Story.
 • Kotě způsobilo v České Lípě kolaps dopravy, skončilo u policistky doma
  Dramatický den se šťastným koncem prožilo v pondělí zatoulané tříbarevné kotě v České Lípě. Drama začalo tím, když mládě vběhlo v českolipské Purkyňově ulici, jedné z nejrušnějších uvnitř okresního města, přímo před projíždějící auta.
 • Zemřel exministr Jindřich Kabát
  Ve věku 67 let zemřel v rodinném kruhu Jindřich Kabát, politik, spisovatel, psycholog a vysokoškolský učitel. ČTK to sdělil jeho syn Martin Kabát. V letech 1992 až 1994 byl ministrem kultury, předtím působil jako první náměstek ministra vnitra a zmocněnec vlády pro otázky uprchlíků. Kabát jako ministr kultury stál u rozjezdu neúspěšné loterie Česká lotynka zamýšlené na podporu kultury, kvůli níž stát zastavil dvě památkově chráněné budovy v centru Prahy.
 • Aerolinky Virgin Atlantic se dohodly na záchranném balíčku
  Aerolinky Virgin Atlantic se se svými akcionáři a investory dohodly na záchranném plánu. Ti podle úterní zprávy stanice BBC poskytnou během pětileté restrukturalizace 1,2 miliardy liber (35 miliard korun). Vloží je do letecké společnosti její hlavní akcionář Virgin Group a několik investorů zvenčí včetně hedgeového fondu Davidson Kemper Capital.
 • Maďar: Cestování může vyvolat druhou vlnu, jediná jistota je zůstat doma
  Cestování do zahraničních by mohlo podle epidemiologa a vedoucího pracovní skupiny pro rozvolňování Rastislava Maďara zhoršit rozšíření nákazy koronavirem v České republice, které by mohlo propuknout až do druhé vlny epidemie. Restrikce související s cestováním ale podle něj zatím nejsou na místě, podobně jako není omezené cestování po České republice, kde se virus vyskytuje ve třech ohniskách.
 • Vlak na Kolínsku smetl cyklistu, neměl šanci přežít
  Při střetu s projíždějícím vlakem ve Velkém Oseku na Kolínsku zemřel v úterý odpoledne cyklista. Okolnosti události vyšetřují kriminalisté společně s vyšetřovateli drážní inspekce.
 • Pro rodinu policisty, kterého zabila zfetovaná řidička, vyhlásili dvě sbírky
  V úterý byly vyhlášeny dvě veřejné sbírky na podporu pozůstalých po tragicky zemřelém policistovi, kterého při výkonu služby v Praze podle policie zabila opilá a zfetovaná řidička.
 • Policie hledá patnáctiletou těhotnou dívku
  Policie od 3. července pátrá po patnáctileté těhotné dívce. Odešla z Dětského centra Veská na Pardubicku, kde měla po porodu žít se svým dítětem. Je v osmém měsíci těhotenství.
 • Jeden nezodpovědný Egypťan uvrhl celé Thajsko zpátky do izolace
  Thajsko v úterý omezilo vstup zahraničním turistům do země a zrušilo všechny lety ze zahraničí. V zemi už sice 50 dnů nebyl zaznamenán žádný přenos nákazy koronavirem mezi místními obyvateli, ale dva případy nákazy u cizinců vedly k izolaci až 400 lidí. Na vině je především jeden egyptský voják, který se vyhnul karanténě a šel nakupovat.
 • Ibérica. Španělské hvězdy flamenka v Praze a Brně
  Festival iberoamerických kultur Ibérica se kvůli koronaviru přesunul na 21. až 30. srpna. Nabídne mimo jiné hudebně-taneční vystoupení s tanečnicí Mónikou Iglesias, kytaristou Luisem Marianem a houslistou Yorrickem Tromanem.
 • Rozmarné léto vymetlo koupaliště
  „Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným…“ S povzdechem majitele říčních lázní z Vančurova Rozmarného léta by se současní provozovatelé koupališť bezpochyby ztotožnili. Areály zatím většinou zejí prázdnotou, na vině je počasí i dozvuky pandemie.
 • Katolická církev prodělala kalhoty na luxusních hotelích
  Katolická církev se před časem vrhla na podnikání a zatím se jí příliš nedaří. Pražské arcibiskupství teď přiznává, že si vylámalo zuby, když se pokusilo prosadit na poli luxusních hotelů.

Otevírací doba

Pondělí 10 - 22
Úterý 10 - 22
Středa 10 - 22
Čtvrtek 10 - 22
Pátek 10 - 22
Sobota 10 - 22
Neděle 10 - 22

Rezervace

Tel.: 606 979 079