Blesk.cz

20. červen 2021

Blesk.cz
 • Opilého Čecha chytili za volantem v Německu: Prozradila ho klikatá jízda
  Policie v německém městě Ludwigshafen v noci na dnešek zadržela opilého muže z České republiky, který řídil ukradený automobil. Informoval o tom německý list Rheinpfalz na svých webových stránkách.
 • Vzácný úkaz na obloze: Nad Českem prolétl meteroid, jeho kusy mohly spadnout na Šumavu
  Nad východní částí Bavorska a jihozápadními Čechami prolétl ve čtvrtek večer meteroid o přibližné váze pět kilogramů. Během letu se rozpadl a jeho kousky se mohou nacházet především na Šumavě. Jde o velmi vzácný přírodní úkaz, který zaznamenali v Astronomickém ústavu Akademie věd ČR ve středočeském Ondřejově. Vědci však mají rovněž informace od řady lidí, kteří meteroid postřehli. V tiskové zprávě o tom informoval Pavel Spurný z ondřejovského ústavu.
 • Milionová škoda na veteránu v garáži: Po projížďce v tropickém vedru vzplál a shořel
  Škodu kolem 1 milionu korun zanechal v garáži milovníka automobilových veteránů požár, který vypukl jen chvíli po projížďce se stařičkým vozidlem. Plameny poškodily i moderní auto zaparkované v garáže spolu s ním. 
 • Hvězda Ordinace Dana Morávková obklopena klenoty: Na ruce nosí 2,7 milionu!
  Miluje drahé šperky, hlavně diamanty, a nijak se tím netají. Naopak, Dana Morávková (49) si je bere snad úplně všude. Na setkání s kolegy na pražské Smíchovské náplavce měla na ruce luxusní kousky přesahující cenu dva a půl milionu korun!
 • Nečekaný objev v Brně: 150 let starou studnu zpřístupní veřejnosti
  Při stavbě nové tramvajové trati v Brně objevili dělníci před domem ve Svatopetrské ulici historickou studnu z 19. století. Město studnu zachová a v rámci vznikající pěší zóny ji koncem léta zpřístupní veřejnosti.
 • Dovolenkový ráj je „prolezlý“ indickou mutací. Indonésie řeší explozi nových případů
  V Indonésii, která má 270 milionů obyvatel, se za poslední den prokázalo dalších 13 737 nových případů koronaviru, což je nejvíce od konce ledna. Nejlidnatější muslimská země se v posledních týdnech potýká se strmým nárůstem počtu infikovaných. Úřady to přičítají především šíření nakažlivější varianty koronaviru nazývané delta, kterou vědci objevili poprvé v Indii. Podle řady expertů však vývoj souvisí i se špatným přístupem indonéských úřadů k pandemii a s únavou veřejnosti z koronavirových restrikcí.
 • Chlapce (19) na Sokolovsku nařkl soused, že dělá bord*l: Mladík ho napadl!
  Teprve dvanáctiletý mladík ze Sokolovska má na krku velký problém. Když ho v domě napomenul soused, že dělá velký hluk, napadl ho pěstí. Muž (53) pak spadl ze schodů a vážně se zranil. Útočníkovi hrozí až desetiletý trest. 
 • Očkování bude možné i bez registrace, plánuje Vojtěch. A obhajuje kapacity sekvenování
  Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) jsou aktuální sekvenační kapacity v Česku dostatečné, laboratoře mají kapacity na to odhalovat varianty koronaviru. Zhoršení epidemiologické situace kvůli mutacím zatím nevidí. Pokud ale nastane, nevyloučil případná lokální opatření. Zároveň řekl, že by od 1. července podporoval možnost vrátit se v uzavřených prostorech k rouškám místo respirátorů. Není na tom ale odborná shoda. A očkování by mohlo probíhat i bez nutné registrace, nastínil Vojtěch v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.
 • Tři mrtví po únik plynů z čističky v Plzni: Stav zraněného se zlepšuje!
  V Plzni-Skvrňanech unikly v pátek do ovzduší z areálu firmy, která se zabývá zpracováním tekutých průmyslových kalů, nebezpečné látky. Únik zasáhl sedm lidí, tři odešli z objektu sami. Čtyři museli záchranáři resuscitovat, ve vážném stavu je odvezli do nemocnice. V pátek bohužel později intoxikaci podlehli dva lidé, v sobotu třetí. V nemocnici leží poslední zraněný. Jeho stav se zlepšuje.
 • Česko si připomíná 79 let od masakru Ležáků: Mír není samozřejmostí, říká Schillerová 
  Bez přítomnosti veřejnosti se dnes dopoledne v Památníku Ležáky uskutečnil pietní akt k 79. výročí vyhlazení osady nacisty. Zúčastnili se jej mimo jiné místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nebo ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Položili věnce u pomníku obětí.
 • Benešová má jméno za Zemana. Pospíšil jí vyčetl „nezkušené právníky“, kteří tvoří opatření
  17 protikoronavirových nařízení ze zhruba čtyř stovek dosud prohlásily české soudy za neoprávněné. Podle europoslance a bývalého šéfa TOP 09 Jiřího Pospíšila jde o katastrofální číslo. Uvedl to během debaty s ministryní spravedlnosti Marií Benešovou (za ANO) v diskuzním pořadu Partie Terezie Tománkové televize CNN Prima News. Zatímco Benešová obhajovala právní formu opatření zejména s ohledem na podmínky, v jakých vznikala, Pospíšil mimo jiné vyčítal vládě, že si k tomuto účelu nenajala špičkové právníky orientující se v problematice.
 • Namol opilá matka bourala na Pelhřimovsku: V autě vezla dvě děti!
  Bezmála 2,5 promile alkoholu nadýchala řidička (46), která na Pelhřimovsku nezvládla průjezd levotočivou zatáčkou. Následovala havárie a děsivé zjištění, kdo byl s ženou v autě.
 • Jantarovou stezku v Brně ohrožují kameny, je zavřená: Zachránit ji mohou dva miliony
  Po více než měsíci a půl se konečně rýsuje řešení akutního problému stezce mezi Obřany a Bílovicemi. Pomoci by mohla dotace města Brna. Bez ní populární trasa pro pěší, bruslaře i cyklisty zůstane zřejmě uzavřena.
 • Koronavirus ONLINE: 63 případů za sobotu. A Vojtěch chce od 1.7 roušky místo respirátorů
  Epidemie koronaviru v Česku dál zpomaluje. V sobotu laboratoře potvrdily 63 případů. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) pro Radiožurnál uvedl, že očkování pro děti 12+ by se mohlo otevřít už v první polovině července. Na ČT také zmínil, že by od 1. července chtěl možnost nošení roušek místo respirátorů v uzavřených prostorech. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.
 • Riskantní předjíždění na Žižkově skončilo srážkou dvou aut. Jedno se ocitlo na střeše
  Riskantní předjíždění po tramvajovém pásu na Žižkově skončilo srážkou dvou osobních aut. Jedno z nich skončilo na střeše. Děsivě vypadající nehoda se naštěstí obešla bez vážnějších zranění.
 • Kdo je tajemný „pan Mekáč“? Agáta odhalila identitu už šestého partnera od rozvodu
  Začátkem června trávila Agáta Hanychová (36) dovolenou na Sardinii s novým, tajemným přítelem, jehož jméno odhalit nechtěla, ale přezdívala mu „pan Mekáč“. A zdá se, že dovolená vztah prověřila, protože teď už šla modelka na veřejnost i s jeho identitou!
 • Bouřky se řítí na Česko: Můžou vznikat i nebezpečné supercely. Sledujte radar Blesku
  Úderem nedělního večera se v Česku musíme připravit místy na silné bouřky, které nás budou provázet do konce příštího pracovního týdne. Bouřky budou místy silné tj. doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy tj. krupobitím, přívalovým deštěm a silným větrem. Meteorologické modely udávají i vysoké hodnoty CAPE, tedy dostupnou konvektivní potenciální energií pro tvorbu bouřek a výrazný střih větru, což jsou dobré podmínky pro tvorbu supercelárních bouří. Ty jsou spojeny s tornády.
 • Na vzpurnost Harryho a Meghan doplatí i Archie: Princ Charles s vnukem nepočítá
  To zamrzí. Příští britský král, stávající princ Charles (72), prý plánuje, že jeho vnuk Archie (2), syn Harryho (36) a Meghan (39), se nebude smět honosit titulem britského prince. Je to součástí jeho plánu - zeštíhlit počet předních členů rodiny.
 • New York chce dávat mladým bezdomovcům 27 tisíc měsíčně. Neutratí to za alkohol, věří
  Nejlidnatější americké město New York chystá pilotní program, v jehož rámci bude čtyřiceti mladým lidem bez domova vyplácet 1250 dolarů měsíčně (27 000 Kč) po dobu až dvou let, aby jim pomohlo znovu získat stabilní bydliště. Vychází přitom z průzkumu Chicagské univerzity, podle nějž podobně nabyté finance lidé bez domova obvykle neutratí za alkohol ani drogy a výsledkem nebývá ani slabší pracovní morálka, napsal list The Guardian.
 • Piksla nebo krematorium? Modulu kavárny v Blansku se lidé smějí
  Stotunový jeřáb usadil v centru Blansku modulovou kavárnu. Skelet vyplnil prostor na náměstí Republiky po zbouraném hotelu Dukla. Město si slibuje, že zatraktivní centrum a přitáhne sem lidi. Jenže ještě nedokončená stavba, která vyjde městskou kasu na více než 6 milionů korun, to na sociálních sítích schytala!

Otevírací doba

Pondělí 10 - 22
Úterý 10 - 22
Středa 10 - 22
Čtvrtek 10 - 22
Pátek 10 - 22
Sobota 10 - 22
Neděle 10 - 22

Rezervace

Tel.: 606 979 079