Blesk.cz

28. říjen 2021

Blesk.cz
 • Pátrání po seniorce: Martu (75) neviděli od pondělí, naštěstí ji náhodný kolemjdoucí odvedl na policii
  Pražská policie rozběhla pátrání po pětasedmdesátileté seniorce z Prahy 9. Marta T. v pondělí z místa bydliště odešla a dlouho se nevracela. Pátrání nakonec dopadlo úsěšně. Pohřešovanou ženu našel kolemjdoucí v jedné z pražských ulic a dovedl ji na policejní služebnu.
 • Lucemburský premiér opsal diplomku: Verdiktu univerzity se „přirozeně“ podřídí, uvedl
  Lucemburský premiér Xavier Bettel po obvinění z opsání většiny své disertační práce uvedl, že „měl postupovat jinak“. Investigativní novináři zjistili, že v celé Bettelově práci o 56 stranách jsou jen dvě stránky, které neobsahují plagiáty. Premiér studoval právo a politologii na univerzitě ve francouzském Nancy, napsala agentura AFP.
 • Javad prchnul do Evropy za lepším životem: Do Česka se dostal náhodou na podvozku kamionu!
  Javad Cihlář zem svých předků nikdy nepoznal. Narodil se afghánským uprchlíkům v Íránu. Dětství tak Javad prožil v íránském Mašhadu, ovšem nikdy Írán nebral jako svůj domov. Rozhodl se, že štěstí najde v Evropě. Se svým přítelem Alim proto svěřili svůj osud do rukou pašeráků. Do Česka se dostal naprostou náhodou na podvozku kamionu.
 • Nový bič na množírny určuje minimální rozměry výběhu fen. Kontroloři mají hlídat i inzeráty
  Chovatelé tří a více fen za účelem rozmnožování či chovatelé zvířat pro zisk budou muset udržovat minimální velikosti výběhu pro psy. Nová povinnost, kterou ministerstvo zemědělství stanovilo ve vyhlášce o ochraně psů a koček, začne platit od listopadu, informoval ve středu resort v tiskové zprávě. Současní chovatelé budou mít čas na úpravu prostor do příštího července. Za porušení vyhlášky může být pro právnické osoby a podnikatele pokuta do milionu Kč, u fyzické osoby do 400 000 Kč. Obdobnou povinnost budou mít také chovatelé koček.
 • Dva vagony mimo trať a více než milionová škoda. V Běchovicích vykolejil nákladní vlak
  V pražských Běchovicích ve středu odpoledne vykolejily dva vagony nákladního vlaku. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda na vozech a železniční trati byla předběžně odhadnuta na 1,1 milionu korun. Na webu o tom informovala Drážní inspekce, která příčinu vykolejení prošetřuje.
 • Muže nečekaně napadl krokodýl v turistickém ráji: Zakousl se mu do ruky!
  Muž z Brazílie se rozhodl jít si zaplavat do jezera ve vyhledávané turistické destinaci. Netušil však, že lidé k Lago do Amor nevyrážejí kvůli vodním radovánkám, ale kvůli aligátorům, které lze z bezpečné dálky pozorovat.
 • 22 let od skonu Haničincové: Jak Přeučil našel doma mrtvou Štěpánku!
  Nejhorší chvíle svého života prožil Jan Přeučil (84) 27. října 1999. Přesně před 22 lety našel ve svém vinohradském bytě svou manželku Štěpánku Haničincovou (†68) bez známek života. Co přesně se stalo, jak na ni vzpomíná a co tehdy srazilo milovanou televizní osobnost na kolena?
 • Koronavirus ONLINE: Babiš pro Blesk: Naočkovat se nechá i dcera Vivien. A výzva pro lidi 65+
  Epidemie koronaviru v Česku s mutací delta zesiluje. Za úterý přibylo 6274 nakažených. Hospitalizovaných je už 1146 pacientů. Nemocnice po celém Česku kvůli sílící pandemii ruší návštěvy, naposledy například nemocnice Břeclav. Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že VZP pošle lidem nad 65 let dopis s výzvou k očkování. Pro Blesk Zprávy zmínil, že v listopadu se nechá naočkovat i jeho dcera Vivien, která dosud zůstávala bez vakcíny s odkazem na vysokou hladinu protilátek. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.
 • Putin nařídil od listopadu zvýšit dodávky plynu. „Zachránce Evropy!“ oslavují ho doma
  Ruský prezident Vladimir Putin nařídil zvednout dodávky zemního plynu do Evropy od listopadu. Státní podnik Gazprom s nimi má začít, až naplní domácí podzemní zásobníky. Informovala o tom agentura TASS. Na starém kontinentě je před příchodem zimy napjatá situace na trhu s energiemi - ceny zemního plynu se od začátku roku zvýšily o 365 procent. Evropští představitelé požadují, aby Rusko dodávky zvýšilo, to ale zatím jen plnilo stávající dohody.
 • Tři zubožení sourozenci žili se svým mrtvým bratrem: Matka se o ně měsíce nestarala
  Matka nechala své tři chlapce napospas osudu, přestože žila ve stejném sousedství. Podvyživené děti byly nuceny žít v domě s rozkládajícím se tělem jejich mrtvého bratra. Krkavčí matka je stále na svobodě, jelikož se ji policii nepodařilo napoprvé zatknout.
 • Manželka Michala Dvořáka DJ Lucca v Prostřeno: Odmítla se zout, nechala se nosit!
  Neuspěla ve StarDance, vypadla hned jako první, a tak se pustila do další show, tentokrát do Prostřena. Manželka hudebníka Michala Dvořáka (55) z Lucie, dýdžejka Lucca (43) v kuchařské show amatérů předvádí hvězdné manýry. 
 • Na Haiti kvůli nedostatku pohonných hmot musejí zavřít nemocnice. Na ostrově řádí gangy
  Kvůli nedostatku pohonných hmot, který na Haiti trvá už několik dní a který způsobily mimo jiné blokády silnic zločineckými gangy a třídenní generální stávka, muselo v této zemi zavřít či výrazně omezit fungování 50 nemocnic a jiných zdravotnických zařízení. Uvedla to dnes agentura EFE s odkazem na údaje Dětského fondu OSN (UNICEF). Dalším desítkám zařízení hrozí podobný osud, pokud se dodávky nepodaří obnovit.
 • Desetinu domácností ohrožuje energetická chudoba, připustil Havlíček. Kde získat lepší cenu?
  Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) oznámilo, že nemá žádné nástroje, s jejichž pomocí by mohlo řešit dopady zdražování energií a vysokých záloh. Situaci podle něj musí řešit ministerstvo průmyslu (MPO) a Energetický regulační úřad (ERÚ) vůči dodavatelům energií. ČTK to sdělilo tiskové oddělení ministerstva práce. Vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (ANO) ale na dnešním briefingu uvedl, že zhruba deset procent českých domácností, které by mohly být ohroženy energetickou chudobou, bude mít nárok na takzvanou mimořádnou okamžitou pomoc. Týkat by se to tak podle něj mohlo 400 000 až 500 000 domácností. A šéfka MPSV Jana Maláčová požádala premiéra Andreje Babiše (ANO) o svolání mimořádného jednání vlády.
 • Plné památek je Bulharsko, jak ho (zatím) neznáte
  Bulharsko není jen moře, také vnitrozemí má mnoho co nabídnout. Turista se zálibou v historii zůstane v úžasu nad stopami thrácké, byzantské a starořímské kultury.  Na území jedné z nejdéle obývaných zemí Evropy bylo objeveno mnoho pozoruhodných archeologických nálezů spadajících až do doby neolitu. Thrácké mohyly, římské amfiteátry, baziliky i mešity jsou svědky bohaté historie této balkánské země. Naše putování za dávnou minulostí začíná v hlavním městě Sofii.
 • Princ Harry, nebo William? Sexy štíhlá Adele řekla, pro koho má slabost!
  Zpěvačka Adele (33) se účastnila humorného interview pro britskou odnož magazínu Vogue nazvanou This or That (Tohle nebo tamto), kdy měla možnost zvolit pouze jednu ze dvou variant. Coby britské občanky se jí ptali mimo jiné i na to, kterého z vnuků královny Alžběty II. (95) preferuje…
 • Maličká Cleo (4) zmizela uprostřed noci ze stanu: Neublížili bychom jí! zapřísahají se rodiče
  Déle než týden australská policie pátrá po Cleo Smithové. Čtyřletá holčička kempovala se svými rodiči, když uprostřed noci zmizela z jejich stanu. Strážci zákona zahájili pátrání, ovšem jako by se po ní slehla zem. Vyšetřovatelé dokonce už třikrát prohledávali dům rodičů. Ti se zapřísahají, že s jejím zmizením nemají nic společného.
 • Kostkovou ve StarDance nahradí Aleš Háma! Má to ale podmínku...
  Česká televize už rozhodla, kdo se postaví vedle Marka Ebena (63) v chystaném sobotním kole StarDance namísto Terezy Kostkové (45), která měla pozitivní test na covid. Překvapivě to není žádná žena, ale muž! Sekundovat Markovi bude Aleš Háma (48)!
 • Covid ve StarDance: Stopku dostalo už pět soutěžících! A další na verdikt ještě čekají...
  O nadcházejícím sobotním večeru StarDance, jehož moderátorka Tereza Kostková (45) v pondělí oznámila, že má pozitivní test na covid, stále není rozhodnuto a situace se mění doslova každou hodinou. Jisté v tuto chvíli není nic. Na testy od několika soutěžících se teprve čeká, a tak se dosud neví, kolik jich bude muset do karantény. Teprve podle toho se utvoří scénář večera. Na otázky Blesku odpověděla mluvčí ČT Karolína Blinková.
 • Revoluce v povinnostech pejskařů? „Měli by nosit i láhve s vodou,“ myslí si autor petice
  S peticemi se v Praze v poslední době roztrhl pytel, nejnovější městská aktivita, která se dotýká celé Prahy, žádá, aby majitelé psů nosili kromě sáčků na psí exkrementy i lahev s octovou vodou a aby místa, kde se jejich 4nohý miláček vymočí, tímto roztokem polévali. Petice vychází z praktik v jiných státech, kde podobná nařízení fungují. Kdo by na vycházce neměl s sebou lahev s vodou, platil by pokutu.
 • Moldavan (52) na Českolipsku zavraždil spolubydlícího (†24): Soud ho poslal na deset let do vězení!
  Verdikt deset let si u libereckého soudu ve středu vyslechl Tudor B. Dvaapadesátiletý Moldavan se před soudem zpovídal z vraždy, kterou měl spáchat v Nových Zákupech na Českolipsku. Tehdy měl zapíchnout nožem svého spolubydlícího (†24), s nímž se pohádal. V roztržce podle informací Novinek.cz mezi spolubydlícími, kteří společně bydleli v nelegální ubytovně pro zahraniční dělníky, měly sehrát roli drogy, alkohol a zároveň i rozdílné politické názory.

Otevírací doba

Pondělí 10 - 22
Úterý 10 - 22
Středa 10 - 22
Čtvrtek 10 - 22
Pátek 10 - 22
Sobota 10 - 22
Neděle 10 - 22

Rezervace

Tel.: 606 979 079