Sport.cz - Hlavní stránka

28. říjen 2021

• West Ham postoupil přes obhájce do čtvrtfinále Ligového poháru
    Fotbalisté West Hamu postoupili do čtvrtfinále anglického Ligového poháru. Londýnský klub, v jehož dresu opět odehrál celé utkání Tomáš Souček, vyřadil na penalty vítěze posledních čtyř ročníků Manchester City. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly prohráli v Ligovém poháru poprvé od roku 2016.
  • Neměl dostat slávista Hromada rovnou červenou? Rozhodl nováček mezi ligovými sudími správně?
    Po nedělním ligovém dějství Bořek Dočkal a sudí Pavel Julínek kvalifikující zákrok sparťanského záložníka na Michala Hlavatého jen jako zákrok střední intenzity a ocenění žlutou kartou, po středeční dohrávce mezi Slavií a Olomoucí pro změnu domácí Jakub Hromada faulující v úvodu druhé půle hodně nevybíravě olomouckého Martina Hálu. Příhodova komise rozhodčích bude mít při nastávajícím sezení zase co posuzovat, řešit a rozhodovat.
  • Trápící se Barcelona ve španělské lize podlehla nováčkovi
    Fotbalisté Barcelony v 11. kole španělské ligy nečekaně prohráli 0:1 na stadionu nováčka Vallecana. Trápící se Katalánci v domácí soutěži nebodovali ve třetím z posledních čtyř zápasů a v neúplné tabulce jsou na devátém místě. Real Madrid i po domácí remíze 0:0 s Pamplonou poskočil do čela La Ligy.
  • Bayern schytal v Německém poháru od Mönchengladbachu historický výprask
    Fotbalisté Bayernu Mnichov utrpěli svou nejvyšší porážku v Německém poháru v historii, když podlehli na hřišti Borussie Mönchengladbach 0:5. Stejně jako loni vypadli ze soutěže již ve druhém kole.
  • Barák v italské lize zařídil Veroně z penalty remízu
    Český fotbalový reprezentant Antonín Barák pomohl Hellasu Verona proměněnou penaltou k remíze 1:1 na hřišti Udine v zápase 10. kola italské ligy. Šestadvacetiletý záložník v této sezoně Serie A vstřelil čtvrtý gól. Juventus Turín doma nečekaně podlehl Sassuolu 1:2 brankou ze čtvrté minuty nastavení.
  • Australští politici se přou o účast neočkovaných tenistů na Australian Open
    Australští politici stále nemají jasno v tom, zda pustí tenisty neočkované proti koronaviru na lednové Australian Open. Zatímco australský předseda vlády Scott Morrison naznačil, že by neočkovaní tenisté mohli na úvodním grandslamu sezony startovat po dvoutýdenní karanténě, premiér státu Victoria Daniel Andrews výjimky pro neočkované hráče odmítl.
  • Místo kanonády slávistické nervy. A ke všemu ještě obavy, jak vážné je zranění Olayinky
    Marnost nad marnost. Olomoucký kouč Václav Jílek sice svým svěřencům před ligovou dohrávkou 3. kola v pražském Edenu opakovaně připomínal, že proti mistrovskému celku musí vyrukovat odvážně a koncentrovaně, jenže v úvodu středečního večera neplatilo ani jedno, ani druhé. „V první půli tedy rozhodně ne. Gól inkasujeme po naší chybě už po pěti minutách, odvaha a kvalita nám scházela po celých pětačtyřicet minut,“ povzdechl si trenér Hanáků po prohře, o které rozhodla zmiňovaná rychlá branka Olayinky.
  • Třebíč po obratu se Sokolovem vede první ligu dál o sedm bodů
    Hokejisté Třebíče vyhráli v 16. kole první ligy díky obratu v závěru doma nad Sokolovem 3:2 a vládnou tabulce nadále o sedm bodů před druhými Litoměřicemi, které zdolaly Ústí nad Labem 4:3. Po sérii sedmi porážek uspěla podruhé za sebou pražská Slavia, která na vlastním ledě zvítězila nad Prostějovem 4:1.
  • Po kolapsu fotbalisty se nedohrálo osmifinále Rakouského poháru
    Kvůli kolapsu fotbalisty na hřišti se nedohrálo středeční osmifinále Rakouského poháru mezi Lincem a Hartbergem. Útočník domácích Raphael Dwamena, jenž měl už v minulosti potíže se srdcem, se zhroutil během prvního poločasu a po zásahu záchranářů byl převezen do nemocnice. O jeho zdravotním stavu zatím nejsou žádné podrobnosti.
  • Volejbalisté Karlovarska si zahrají o skupinovou fázi Ligy mistrů
    Volejbalisté Karlovarska si zahrají o skupinovou fázi Ligy mistrů. Český šampion přešel ve druhém předkole přes Mladost Záhřeb a v závěrečném třetím předkole se utká s Benfikou Lisabon.
  • Sedm na lenošce, klidný postup a Čelůstka za dveřmi. Vrba v Teplicích testoval
    Dočkal a Minčev, dva stateční, kteří v základní sestavě zbyli z nedělního ligového duelu s Mladou Boleslaví. Fotbalisté pražské Sparty vyrukovali k pohárovému duelu v Teplicích s řadou hráčů z širšího kádru, přesto si i díky dlouhé přesilovce pohlídali klidný postup do čtvrtfinále MOL Cupu. „Některé hráče jsem si vyzkoušel a sledoval, jak zahráli,“ poznamenává trenér Pavel Vrba po výhře 2:0.
  • Kučerov je po operaci, Tampě Bay bude v NHL chybět až deset týdnů
    Úřadující vítězové Stanleyova poháru hokejisté Tampy Bay budou osm až deset týdnů postrádat ruskou hvězdu Nikitu Kučerova. Osmadvacetiletý útočník se podrobil operaci kvůli zranění v dolní části těla, které utrpěl 16. října v utkání s Washingtonem po kolizi s Garnetem Hathawayem.
  • Sešívaní výhru nad Hanáky protrpěli a srovnali krok se Spartou
    Prakticky po čtvrt roce má mistrovská Slavia na kontě shodný počet ligových zápasů jako vedoucí Plzeň a druhá Sparta. Dohrála totiž střetnutí 3. kola s Olomoucí, které mělo být původně na programu začátkem srpna. Hanáky nakonec v Edenu udolala díky gólu Olayinky 1:0, takže má stejný počet bodů i naprosto totožné skóre jako její letenský rival na druhé příčce tabulky. Nervy si však Trpišovského svěřenci prožili. Aby ne, když jim v první půli sudí neuznal pro ofsajd dva góly, oni sami - a Kuchta zejména - zahodili neuvěřitelné šance.
  • Nejdřív debaty, pak rána a krev! Dorostenec se s rozhodčím nepáral
    Slovenská média řeší nebývalou brutalitu dorosteneckého fotbalisty z východu země. Krvavý odchod rozhodčího ze hřiště po mladíkově ataku v duelu čtvrté nejvyšší soutěže je zachycen na sociálních sítích.
  • Pravidlová komise doporučila zachovat ve fotbale možnost pěti střídání
    Pravidlová komise IFAB doporučila zachovat ve fotbalových soutěžích možnost pěti střídání místo tří i do budoucna. Podle názoru IFAB by o umožnění vyššího počtu povolených změn v sestavě měli rozhodovat zástupci a organizátoři jednotlivých lig a turnajů.
  • Pohár jsme brali vážně. Je to neúspěch, zlobil se po vyřazení ostravský kouč Smetana
    Z domácího poháru se fotbalisté Baníku do Evropy nedostanou. V osmifinále doma nestačili na Hradec Králové, kterému podlehli 1:2. Na gól Štěpána Harazima z 29. minuty ještě dokázal v 51. minutě zareagovat vyrovnáním David Buchta, gól Erika Prekopa o deset minut později ale poslal Votroky do čtvrtfinále.
  • Pohodový postup. Letenští jsou ve čtvrtfinále poháru
    Fotbalisté Sparty postoupili do čtvrtfinále MOL Cupu po vítězství 2:0 na hřišti oslabených Teplic. Góly dali v první půli Karlsson z penalty a Dočkal.
  • Favorité v osmifinále MOL Cupu vyhořeli. Klidný postup slaví Sparta
    Třemi středečními zápasy pokračovalo osmifinále fotbalového MOL Cupu. Mladá Boleslav si překvapivě poradila s lídrem tabulky Plzní, zvítězila 2:0. Nečekaným výsledkem skončil i druhý duel, v němž ostravský Baník nestačil na Hradec Králové a padl 1:2. Pohodovou výhru slaví Sparta, která zvítězila na hřišti Teplic 2:0. Už v úterý postoupili do čtvrtfinále tuzemské pohárové soutěže fotbalisté Bohemians po výhře 1:0 nad druholigovou Jihlavou.
  • Votroci vyřadili favorita a postupují do čtvrtfinále MOL Cupu
    Fotbalisté Hradce Králové postoupili přes Ostravu do čtvrtfinále MOL Cupu. Ligový nováček v pohárovém osmifinále na půdě Baníku nečekaně zvítězil 2:1.
  • Fotbalisté Astany odešli na protest ze hřiště, kouč dostal dvouletý trest
    Dvouletý zákaz činnosti dostal v Kazachstánu trenér fotbalistů Astany Andrej Tichonov. Ruský kouč byl potrestán za to, že v nedělním ligovém utkání na stadionu Kajratu Almaty odešel s týmem v závěru prvního poločasu na protest proti verdiktům rozhodčích ze hřiště. Po několika minutách se hosté na trávník vrátili. Zápas se dohrál a Astana podlehla 0:1. V tabulce je druhá o dva body za Tobolem Kostanaj.