Novinky - nejnovější články

5. červen 2023

 • Průzkumníky nahradí roje bezpilotníků. Vymýšlejí je v Brně
  Průzkumníky typu legendárního filmového Johna Ramba, kteří v týlu nepřítele s nasazením života získávají pro svoji armádu klíčové informace, jednou zčásti nahradí roje dronů a pozemní roboti řízení umělou inteligencí. Na vývoji unikátního systému pracují vývojáři z brněnské techniky s armádními specialisty z Univerzity obrany.
 • Zemřel Robert Hanssen, slavný špion
  Robert Hanssen, přeběhlický americký špión, jehož informační úniky do Moskvy označila FBI za „pravděpodobně nejhorší zpravodajskou katastrofu v historii USA“, byl v pondělí nalezen mrtvý ve vězení. Bylo mu 79 let a odpykával si doživotní trest. Na motivy Hanssenovy kauzy vznikl v USA v roce 2007 film Osudové selhání.
 • Na Pardubicku hoří pneuservis, škoda přesáhla 11 milionů
  Ve Starém Mateřově na Pardubicku hoří pneuservis ve výstavbě. Škoda už je více než 11 milionů korun. Kouř se šířil na obec Barchov, hasiči proto doporučili, aby její obyvatelé zbytečně nevycházeli ven a nevětrali. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu ve 20:45, řekla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. Dodala, že obec Barchov už není kouřem ohrožena.
 • Piráti vyloučili „komunistku“ Michailidu z vedení strany
  Pirátku Janu Michailidu, která se do povědomí dostala svými slovy o tom, že je přesvědčením komunistka, odvolali Piráti z vedení strany. Na Twitteru to uvedla v pondělí řada členů strany.
 • Proč Rusové tvrdí, že začala protiofenziva? Ukrajinci mají vysvětlení
  Ukrajinská armáda úspěšně postupuje na Bachmutské frontě a dobývá strategické výšiny. To je podle náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanny Maljarové důvod, proč Rusové aktivně zveřejňují informace, že už začala očekávaná protiofenziva - chtějí totiž od porážek odvrátit pozornost.
 • Ruští partyzáni hlásí: Máme pod kontrolou jednu obec v Bělgorodské oblasti
  Ozbrojená skupina Ruský dobrovolnický sbor tvrdí, že získala pod svoji kontrolu obec Novaja Tavolžanka v ruské Bělgorodské oblasti u hranic s Ukrajinou. Gubernátor oblasti Vjačeslav Gladkov přiznal, že ruské vládní složky se do obce kvůli ostřelování nemohou dostat. Informoval o tom ve svém ruskojazyčném vydání web BBC News.
 • Dvořákova Rusalka v Amsterdamu není víla, ale prostitutka
  Moderní zpracování opery Rusalka od Antonína Dvořáka uvedla nizozemská Národní opera v Amsterdamu. Dílo pojali v hollywoodském stylu. Hlavní hrdinka, která není víla, ale prostitutka, se zamiluje do herce stříbrného plátna a Ježibaba jí pomůže ho okouzlit díky plastické operaci. Vodník je pasák, přiblížil amsterodamské zpracování české klasiky deník El País.
 • Máme nejlepší notebook na světě, chlubí se Apple
  Společnost Apple odhalila v pondělí večer v americkém Cupertinu nový MacBook Air 15, který označuje za „nejlepší notebook na světě“. V extrémně kompaktním těle se totiž ukrývá špičkový procesor Apple M2. Lákadel je ale k dispozici daleko více.
 • Apple ukázal první zcela nový produkt od roku 2015. A bere dech
  Každý rok nové iPady, iPhony i počítače s logem nakousnutého jablka. Společnost Apple vylepšuje své produkty se skálopevnou pravidelností. Zcela nového zařízení jsme se ale naposledy dočkali v roce 2015, kdy se ukázala první generace chytrých hodinek Apple Watch. Nyní se americký technologický gigant pochlubil po letech další novinkou – chytrými brýlemi Apple Vision Pro.
 • Zdravotní bratr vyvlekl pacienta z košické nemocnice. Otřesné video koluje po sítích
  Na internetu koluje video, které zachytilo zdravotníka, jak v košické nemocnici táhne muže po zemi až ven na ulici. Muž byl podle všeho po ošetření, ale seděl dál na zemi, u sebe měl položenou berli a igelitovou tašku.
 • Policie pátrá po nezletilých kamarádkách z Hradce Králové
  Policie pátrá po dvou nezletilých dívkách z Hradce Králové. Děvčata ve věku 13 a 15 let nedorazila v pondělí do školy a odjela vlakem zřejmě do Ostravy, informovali policisté na webu. Krajská policejní mluvčí Iva Kormošová řekla, že v režimu Dítě v ohrožení pátrá policie pouze po mladší z dívek. Důvodem je její věk, ve kterém je větší pravděpodobnost, že by mohla být ohrožena.
 • Osudová chyba. Rakouská soc. dem. se spletla při sčítání hlasů, povede ji někdo jiný
  Skandální chyba se stala během sčítání hlasů na sjezdu rakouské sociální demokracie ((SPÖ). Při kontrole výsledků volební komise zjistila, že se novým předsedou nestal hejtman spolkové země Burgenland Hans Peter Doskozil, jak oznámila v sobotu. Zvolen byl jeho soupeř a představitel levicového křídla Andreas Babler.
 • V létě ještě F-16 při protiofenzivě nezasáhnou, řekl ministr obrany Reznikov
  Při očekávané letní protiofenzívě Ukrajina nepoužije stíhačky F-16. Prohlásil to v pondělí podle listu Ukrajinska pravda ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov s tím, že letadla by mohla být nasazena na podzim nebo v zimě.
 • Zloděj se maskoval krabicí na hlavě. Pak neviděl na lup, tak se ukázal
  Do panoptika hloupých zlodějů v neděli přibyl muž, jenž se v Miami rozhodl vykrást opravnu mobilních telefonů. Krabice na hlavě jej totiž maskovala pouze do té doby, než si ji sám nadzvedl, aby lépe viděl.
 • Čtyři strany zúžené koalice v Hradci Králové pokračují v čele města
  Čtyři subjekty zúžené koalice v Hradci Králové v pondělí uzavřely dodatek koaliční smlouvy a pokračují v čele města. ČTK to řekla primátorka Pavlína Springerová (Hradecký demokratický klub). Program strany nechaly stejný.
 • Zkuste od nás oddělit Tchaj-wan a naše armáda nebude váhat ani vteřinu, varoval čínský ministr
  Jestli se někdo pokusí oddělit Tchaj-wan od Číny, naše armáda nebude váhat ani vteřinu, varoval v neděli na bezpečnostní konferenci v Singapuru čínský ministr obrany Li Šang-fu. Zdůraznil, že Čína musí být a bude sjednocená, „protože si to žádá náš lid“, uvedl čínský vládní deník Global Times.
 • Do boje o Bílý dům vstoupil republikán Mike Pence
  Republikán Mike Pence se bude ucházet o křeslo amerického prezidenta. Někdejší viceprezident podle agentury Reuters v pondělí podal potřebné dokumenty u federální volební komise.
 • Vyhráli jsme všichni, říká Pavel po jmenování nových ústavních soudců
  Prezident Petr Pavel jmenoval nové členy Ústavního soudu. Stali se jimi někdejší předseda Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa, profesor ústavního práva Jan Wintr a bývalá prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová. Jejich nominace minulý týden schválil Senát.
 • Z vandalů na hřbitově v Ružomberku se vyklubala medvědice s mláďaty
  Na městském hřbitově v Ružomberku na severu Slovenska zaznamenali minulý týden porozbíjené svícny, rozházené květiny a zničené dekorace. Městští strážníci se nejprve domnívali, že zde řádí skupina vandalů. Ukázalo se ale, že nepořádek je dílem skupinky medvědů.
 • Slovenský exministr spravedlnosti schvaloval ruskou invazi, nyní čelí obžalobě
  Slovenská prokuratura podala obžalobu na bývalého ministra spravedlnosti a expředsedu slovenského nejvyššího soudu Štefana Harabina za status schvalující ruskou invazi na Ukrajinu.

Otevírací doba

Pondělí 10 - 22
Úterý 10 - 22
Středa 10 - 22
Čtvrtek 10 - 22
Pátek 10 - 22
Sobota 10 - 22
Neděle 10 - 22

Rezervace

Tel.: 606 979 079