Novinky.cz - nejnovější články

20. červen 2021

 • Srbskou muniční továrnou po 14 dnech opět otřásl výbuch
  Srbskou muniční továrnou Sloboda ve městě Čačak v sobotu večer opět otřásl výbuch, tři pracovníci utrpěli zranění. Informovala o tom srbská veřejnoprávní televize RTS.
 • Po požáru chaty v Brně našli hasiči mrtvého člověka
  Tělo bez známek života objevili hasiči, kteří v sobotu večer vyjížděli na ohlášený požár chaty v Brně-Kníničkách. Jednomu muži, kteří se popálil, poskytli hasiči první pomoc a následně jej záchranáři odvezli do nemocnice.
 • Pasta Oner a jeho dvacáté století
  Pražská Villa Pellé hostí do 25. července výstavu obrazů a prostorových objektů, které vytvořil Pasta Oner za poslední dva roky. Pojmenoval ji 20th Century Cabinet, tedy Kabinet dvacátého století. Tato doba totiž pro něj představuje, jak sám uvedl, vrchol civilizace. Nejvíce ho však oslovila doba osmdesátých a devadesátých let, kterou zažil naplno.
 • Čtvrtého muže ze Skvrňan se podařilo zachránit
  Lékařům se podařilo zachránit čtvrtého hospitalizovaného muže, který utrpěl zranění po pátečním úniku toxických látek v areálu firmy SUEZ v Plzni-Skvrňanech. Měl by být propuštěný do domácího ošetřování v polovině týdne.
 • Tropická bouře Claudette pustošila pobřeží Mexického zálivu v USA
  Tropická bouře Claudette přinesla prudké lijáky na americké pobřeží Mexického zálivu. V Louisianě, Mississippi a v Alabamě panuje nebezpečí bleskových záplav i tornád, informovala agentura AP.
 • Namol opilá řidička bourala na Pelhřimovsku. V autě měla dvě děti
  Silně opilá 46letá řidička havarovala v pátek odpoledne na Pelhřimovsku. V autě s ní jely dvě nezletilé děti, které byly převezeny na preventivní vyšetření.
 • Pandemická pohotovost do konce září, přeje si Vojtěch
  Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) by měl stav pandemické pohotovosti trvat do konce září. V neděli to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi.
 • Těžký život s narcisem
  Ideální partner neexistuje, ale říkejte to čerstvě zamilovaným. Stává se, že potkáme někoho, kdo na nás působí dokonale. A co víc, i my mu připadáme fantastičtí. V takovém případě by se v nás měl rozeznít varovný zvoneček - až příliš mnoho dokonalosti totiž není normální, jakkoli to zní skvěle. Možná jsme narazili na narcise a s tím nás z dlouhodobého hlediska nic dobrého nečeká.
 • Od 1. července v MHD pouze roušky, míní Vojtěch
  Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) má za to, že budou jako ochrana dýchacích cest stačit od 1. července v MHD a vnitřních prostorech jen roušky místo respirátorů. Řekl to v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi.
 • Fenomén AZ-kvíz: vysmívaný, milovaný, sledovaný
  Postřeh - znalosti - napětí - zábava. Slova, která jsou součástí známé znělky. Po ní následují typické kulisy, dnes už legendární moderátoři Eva Machourková nebo Aleš Zbořil. A hlavně soutěžící, kterým se může stát opravdu každý. Lidovost a přístupnost, to jsou trumfy držené AZ-kvízem v plejádě tuzemské televizní zábavy. Ale je jich ještě více.
 • Večer přijdou silné bouřky a kroupy, ale v pondělí budou zase tropy
  Už v neděli večer by měly dorazit do Česka silné bouřky, které mohou podle varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) doprovázet kroupy, nárazový vítr a přívalové srážky. Kýženého ochlazení se ale nedočkáme, protože už pro pondělí uvádí předpověď opět tropické hodnoty.
 • Benešová do konce června navrhne nástupce Zemana. Stříž je v užším výběru
  Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (ANO) do konce června vládě navrhne jméno náhradníka za končícího nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Řekla to v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News.
 • Vlakové rychlodráhy narážejí na odpor
  Dlouho připravovaná výstavba železničních vysokorychlostních tratí (VRT) by měla začít v roce 2025 úsekem z Prahy do Drážďan. Zprovozněn by měl být o tři roky později. Ve zrychleném režimu chce Správa železnic (SŽ) postavit celkem pět tratí, dokončená by jejich celá síť měla být do roku 2050 a předpokládané celkové náklady jsou 800 miliard korun. Jen letos vyjde příprava tratí na více než miliardu.
 • Mercedes zmodernizoval čtyřdveřové AMG GT
  Čtyřdveřové GT od Mercedesu-AMG se po třech letech dočkalo první dílčí modernizace. Týká se především výběru laků či materiálů, zapracovalo se ale i na podvozku a šestiválcová verze už se může tvářit jako plnotučný osmiválec.
 • Umělci Národního divadla a Státní opery vypluli na Vltavu a zahráli veřejnosti
  Pětašedesát umělců Orchestru Národního divadla (ND) a Státní opery společně se sólisty předvedli svůj um v sobotu večer veřejnosti netradičně na lodi uprostřed Vltavy. Open air koncertem se Národní divadlo loučilo se sezónou a zároveň chtělo poděkovat divákům za přízeň v koronavirovém období. Sólisty ND si můžete poslechnout v reportáži.
 • Baťův kanál: Jihovýchodní Moravou na hausbótu
  Ať už prahnete po nových zážitcích, nebo si jen chcete vyzkoušet, jaké to je bydlet na lodi, pronájem hausbótu může být zajímavou alternativou dovolené v tuzemsku. Propluli jsme částí Baťova kanálu, který je pro turisty splavný mezi Otrokovicemi a slovenskou Skalicí. K řízení pětitunového plavidla tady nepotřebujete žádný speciální průkaz ani schopnosti.
 • Auta se na vedrem poničenou D35 vrátí nejdříve za čtyři dny
  Auta se na vedrem poničenou dálnici D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem na Olomoucku vrátí nejdříve za čtyři dny. Na tak dlouho je odhadována oprava komunikace, na níž v sobotu odpoledne došlo k hromadné kolizi aut. Právo o tom v neděli informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.
 • Dieselovou lokomotivu zachvátily plameny, škoda je tři miliony
  Škodu tři miliony korun způsobil požár lokomotivy v sobotu večer v Praze. Od brzd se plameny rozšířily na přední část lokomotivy a poškodily také trakční vedení.
 • Batman měl orálně uspokojovat Catwoman a začala názorová válka
  Velké pozdvižení vyvolalo rozhodnutí stanice HBO Max, která vystřihla ze seriálu Harley Quinn scénu, kdy Batman zpříjemňuje Catwoman život orálním sexem. Ke kontroverznímu kroku se stanice rozhodla kvůli apelu komiksového vydavatelství DC Comics.
 • Nezákonné! Soudy cupují vládní nařízení, ministerstvo nerespektuje ústavu, varuje právník
  Už zhruba dvě desítky vládních protiepidemických opatření soudy zrušily nebo je označily jako nezákonné. Podle právníka Ondřeje Dostála je možné podobnou praxi očekávat i v budoucnu v případě řady dalších opatření.

Otevírací doba

Pondělí 10 - 22
Úterý 10 - 22
Středa 10 - 22
Čtvrtek 10 - 22
Pátek 10 - 22
Sobota 10 - 22
Neděle 10 - 22

Rezervace

Tel.: 606 979 079