Novinky.cz - nejnovější články

20. leden 2022

 • Farský se vzdá mandátu
  Poslanec hnutí STAN Jan Farský složí poslanecký mandát, oznámil to v noci na čtvrtek na Twitteru. Zdůvodnil to tím, že nechce komplikovat fungování vlády a hnutí STAN. Předsednictvo hnutí jej na večerním jednání k rezignaci vyzvalo.
 • Invaze na Ukrajinu by byla pro Rusko katastrofou, prohlásil Biden
  Invaze na Ukrajinu by byla pro Rusko katastrofou, prohlásil ve středu americký prezident Biden na tiskové konferenci u příležitosti roku od svého nástupu do úřadu. Šéf Bílého domu předpověděl, že jeho ruský protějšek Vladimir Putin podle něj podnikne nějaké kroky vůči svému sousedovi, nicméně totální invaze by prý vyvolala masivní reakci a byla by pro Moskvu a ruskou ekonomiku nákladná.
 • Západ se nechal vlákat do Putinovy pasti, varuje Navalnyj
  Západ se ohledně jednání s Ruskem o Ukrajině nechal vlákat do pasti ruského prezidenta Vladimira Putina, varoval v rozhovoru s týdeníkem Time vězněný ruský opoziční představitel Alexej Navalnyj. Putin se snaží svými kroky zabránit přijetí sankcí, které by se mohly zaměřit přímo na něj nebo na osoby z jeho blízkého okolí, domnívá se Navalnyj.
 • Na tržišti v Maroku ubodali Francouzku, podle úřadů šlo o terorismus
  Francouzská seniorka byla v sobotu ráno ubodána na trhu v marockém městě Tiznit. Tamější úřady vyšetřují případ jako teroristický čin, uvedl server francouzské televize BFM TV.
 • V bytovém domě v Ostravě vypukl požár, jeden mrtvý
  Jeden člověk zemřel a šest lidí se zranilo při požáru, který vypukl v bytovém domě v Ostravě-Porubě ve středu vpodvečer. Na místě zasahují hasiči.
 • Ředitelské volno kvůli omikronu: gymnázium ho vyhlásilo teď, jiné školy si ho vyplýtvaly
  Vládou schválený návrh, podle kterého by ředitelé škol mohli v případě velkého počtu učitelů v karanténě či izolaci vyhlásit mimořádné volno nebo distanční výuku, oboje až na 10 dní, zástupci škol kvitují. Kvůli covidové vlně omikron nyní muselo vyhlásit volno např. pražské Gymnázium prof. Jana Patočky. Podle zjištění Novinek ale mnoho takových škol v posledních týdnech nebylo - i proto, že už nemají možnost.
 • Nadvláda omikronu v grafech
  Nakažlivější varianta koronaviru omikron převzala prim napříč Evropou. V některých zemích začala být dominantní už v období kolem Vánoc loňského roku. Ze statistik jednotlivých států vyplývá, že nakažených často přibývá, ale počty hospitalizací a vážných případů nestoupají tak dramaticky jako v předchozích vlnách.
 • Auto v centru Prahy srazilo dva chodce
  Auto v Praze na Újezdě srazilo dva chodce. Na místě zasahuje záchranná služba. Nehoda se stala poblíž tramvajové křižovatky Újezd směrem z Malé Strany na Smíchov.
 • FOTO: Geologický průzkum trasy metra D
  Pražský dopravní podnik (DPP) dokončil geologický průzkum stavby trasy metra D, který vyšel na zhruba 1,82 miliardy Kč. Nyní čeká na hlavní stavební povolení ke stavbě úseku z Pankráce na Olbrachtovu. Stavět by se mohlo začít letos na jaře. Tunely vzniklé při průzkumu se využijí při stavbě metra.
 • Tudy povede linka D. Podívali jsme se do prvních tunelů a chodeb nového metra
  Hotovo. Skončil geologický průzkum, který je prvním krokem ke vzniku čtvrté linky pražského metra. Podloží a možné problémy při výstavbě trasy D zkoumali odborníci v úseku mezi budoucími stanicemi Olbrachtova a Pankrác, celkem vyhloubili téměř půl kilometru průzkumných tunelů. Podívali jsme se na místa, která se mají stát součástí traťových tunelů, stanic a výstupních nebo přestupních chodeb.
 • Djokovič koupil většinu v dánské firmě, která vyvíjí lék proti covidu
  Srbský tenista Novak Djokovič vlastní 80procentní podíl v dánské biotechnologické firmě QuantBioRes, jejímž cílem je vyvinout léčebný přípravek proti onemocnění covid-19. Agentuře Reuters to potvrdil výkonný ředitel společnost Ivan Lončarevič.
 • Další Čech ve vedení Evropského parlamentu: Pirát Marcel Kolaja se stal kvestorem
  Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce Zelených, byl ve středu zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP).
 • Kaskadér proletěl hlavou napřed rychle jedoucím minibusem
  Kaskadér Jevgenij Čebotarev hazarduje s životem, když v Rostově na Donu natáčí dechberoucí a nebezpečné kousky s vozidly. Jen čtyři měsíce po vážném zranění předvedl další kousek. Hlavou napřed proletěl minibusem, který se na něj řítil rychlostí 80 kilometrů za hodinu.
 • Policie v paneláku v Kralupech hledala muže se střelnou zbraní
  Policisté zasahovali v panelovém domě v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku, na jeho chodbách se údajně pohyboval jeden z nájemníků se střelnou zbraní. Muže zajistila policie. Zbraň, kterou měl zřejmě u sebe, byla airsoftová.
 • RECENZE: Láska, pejskové, Polívka a Pidrmanová ve sluníčkovém světě
  Režisér Martin Horský se pokusil zopakovat kouzlo komedie Ženy v běhu a neuspěl. Film Srdce na dlani je sterilní, recyklovaný. I přes obsazení řady charizmatických herců a hereček nudí, chybí mu odvaha, kvalitní humor a Ondřej Vetchý.
 • Představuje Huawei riziko? „Embargo nám vnutili Američané,“ přiznal britský exministr
  Čínská společnost Huawei čelí již třetím rokem americkým sankcím, kvůli kterým byla v minulosti nucena prodat svou dceřinou společnost Honor a kvůli nimž nemůže naplno podnikat. Britský exministr průmyslu a obchodu Vince Cable nyní poprvé přiznal, že Britům vnutili embargo Američané.
 • David Rath dědil po otci oprávněně, znovu rozhodl soud
  Bývalý středočeský hejtman David Rath zdědil majetek po svém otci Ratmírovi oprávněně a na základě platné závěti. Soud ve středu nepravomocně zamítl žalobu jeho bratra Michala, podle které byla závěť neplatná.
 • Fotograf na Opavsku zachytil průlet ISS před prvním letošním měsíčním úplňkem
  V pondělí 17. ledna nastal ve 23:48 SEČ první úplněk letošního roku, kterému se podle folkloru říkalo „vlčí“. V úzkém pásu v severních a východních Čechách a na severní Moravě tento úplněk ozvláštnil prchavý úkaz – přelet Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Na Opavsku k tomu došlo pouhých osm minut po úplňku, ve 23:56 hodin, a podařilo se to zachytit.
 • Česko má třetí nejnižší nezaměstnanost mladých v EU
  Míra nezaměstnanosti mladých lidí mezi 15 a 24 let v České republice klesla ze 7,8 procenta na 6,5. Vyplývá to z šetření unijního statistického úřadu Eurostat. Naopak nejhůře hledají mladí lidé práci v Řecku, bez práce jich je tam v této věkové kategorii 39,1 procenta. Novým premiantem je v tomto ohledu naopak Nizozemsko, kde si hledalo práci jen 6,1 procent mladých.
 • Vychází nový Salon: Jak se „zvrtla“ transformace zemí východního bloku?
  Co všechno najdete ve čtvrteční příloze deníku Právo Salon?

Otevírací doba

Pondělí 10 - 22
Úterý 10 - 22
Středa 10 - 22
Čtvrtek 10 - 22
Pátek 10 - 22
Sobota 10 - 22
Neděle 10 - 22

Rezervace

Tel.: 606 979 079